Biyonik Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Biyonik Nedir, Biyonik Ne Anlama Gelir, Biyonik Ne Demektir, Biyonik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Biyonik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Biyonik Anlamı

Sezme ve yönelme gibi temel biyolojik süreçleri inceleyen bilim dalı. Beyin ile sezme ve yönelme hareketleri arasındaki karşılıklı ilişki, düzenli olduğu kadar karmaşıktır da.

İnsan ve hayvanlarda bu süreçlerin basite indirgenmiş modelleri elektroniğe uygulanarak biyonikte ilk adımlar atılmıştır. Sözgelimi, belirli frekanstaki ışık kaynağına yönelebilme özelliğine sahip fotoselli bir robot, biyonik uygulama sayılmaktadır.

Henüz gelişme durumunda olan biyonik, özellikle askerlik ve sanayide benzer süreçlerin benzetilmesinde (simüle edilmesinde) kullanılmak istenmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Biyonik Nedir Biyonik ödev ara Biyonik kelime anlamı Biyonik sözlükte ara Biyonik ansiklopedi bilgi bankası ara Biyonik ne demek Biyonik neye denir

Biyonik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.