Baharat Yolu Nedir Nerededir, Tarihteki Önemi Nedir?

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Baharat Yolu Nedir, Baharat Yolu Ne Anlama Gelir, Baharat Yolu Ne Demektir, Baharat Yolu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Baharat Yolu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Baharat Yolu Anlamı

Baharat Yolu Nedir Nerededir, Tarihteki Önemi Nedir?

Hindistan’dan başlayarak İran Körfezi ve Irak üzerinden Suriye limanlarına ya da Kızıldeniz yoluyla Süveyş ve Akabe’ye, oradan da kara yoluyla İskenderiye’ye ulaşan yol.

Çok eski çağlardan beri önemli bir ticarî mal olan baharat, Sümer, Asur, eski Yunan ve Roma’da ilâç yapımında, dinsel törenlerde, kutsal yağ ve merhemlerin hazırlanmasında kullanılırdı.

Orta Çağ Avrupası’nda soyluların bolca kullandığı baharat, Avrupa’ya iki ayrı yoldan gelirdi. Hindistan ve Seylân’dan başlayan, deniz yoluyla ve Kızıldeniz’deki Akabe Körfezi’nde ya Yemen kıyılarındaki limanlarda ya da Basra Körfezi’nde son bulan, daha sonra kara yoluyla Mısır’da İskenderiye’ye ve Karadeniz’e ulaşan ve tekrar deniz yoluyla Avrupa’ya ulaşan bir rota izlerdi.

Konu ile ilgili aramalar: Baharat Yolu Nedir Baharat Yolu ödev ara Baharat Yolu kelime anlamı Baharat Yolu sözlükte ara Baharat Yolu ansiklopedi bilgi bankası ara Baharat Yolu ne demek Baharat Yolu neye denir

Baharat Yolu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Baharat Yolu Nedir Nerededir, Tarihteki Önemi Nedir?” için bir yorum

  • 24 Nisan 2013 tarihinde, saat 19:46
    Permalink

    Baharat yolunun önemi nedir?
    yha bulamadım link atarmısınızzz..???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.