Azer İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları

Azer İsminin Anlamı ve manası nedir, Azer Adının anlamı, Bebeğe Azer ismi verilir mi çocuğa isim verme ile ilgili isimler sözlüğü yazısı.

isimler sözlüğü isimlerin anlamlarıAzer İsminin Anlamı ve manasını çocuğa isim olarak verilir mi ve ne anlama geldiğini bu isimler sözlüğü yazımızda bulabilirsiniz.

Bebeğe veya çocuğa Azer ismini vermeyi düşünüyorsanız mutlaka ismin anlamını da araştırın. Unutmayalım ki isimler biz yaşadıkça bizimle beraber yaşar.

Azer adının anlamı:

Ateş. İbrahim (a.s.)’in babası olduğu söylenir

İlgili aramalar: İsimler Sözlüğü, Azer İsminin Anlamı, Çocuğa Azer İsmi verilir mi, Bebeğe Azer ismi Verilir mi ve ne anlama gelir, Azer adı ne anlama gelir, Azer ismi Bebeğe hangi isim verilir, Azer kız ismi mi erkek ismi mi?

Azer İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları” için 4 yorum

 • 18 Şubat 2014 tarihinde, saat 12:20
  Permalink

  ben de azeriyim ve bayanım ismim de azer :) (Misafir | Yorum No: 30368 – Eylül,2012) bu yorumdakiler de aynı diğer yandan da azer azizlik yücelik anlamına gelmektedir. kız için kullanıldığında baş harfi uzatılarak okunmaz yani şapkalı a yoktur ama erkelerde a uzatılarak okunur. diğer yandan kafir olan azer de vardır İbrahim peygamberin üvey babasının adı bu nedenle koymak istemeyenler de olabilir ama kimse bebeğinin kafir olacağını bilemez ki… ismimi seviyorum tavsiye ederim

 • 02 Eylül 2013 tarihinde, saat 17:36
  Permalink

  azer isminin anlamı nedir detaylı bilgi verirmisiniz lütfen

 • 25 Temmuz 2013 tarihinde, saat 19:14
  Permalink

  ismimin anlamını halen bulmuş değilim

 • 07 Eylül 2012 tarihinde, saat 23:12
  Permalink

  benim adımda azer eğer çocuguna takmak isteyen varsa yardımcı olmak ısterım..azer in farsça anlamı ateş.kürtce anlamı yeni dogan güneş.çerkesce anlamı işinin ehli olan kimse demek.ve isim bayan ismi olarak kullanılıyor (azeriler dışında)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.