Armut Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Armut Nedir, Armut Ne Anlama Gelir, Armut Ne Demektir, Armut Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Armut ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Armut Anlamı

Gülgillerden bir ağaç ve bunun tatlı, suluca, yumuşak ve küçük çekirdekli meyvesi. Armut ağacı, kazık köklüdür ve yüksekliği 8-10 metre arasında değişir. Çiçek çanağının etlenmesinden oluşan meyvesi yalancıdır. Çiçeği beyaz renklidir. Armudun anayurdu Anadolu ve Kafkasya’dır. Türkiye’nin hemen her bölgesinde yetişir. En çok bilinen armut çeşitleri, ankara armudu, mustabey armudu, akça armudu, yağ armudu, eynesil armudu, göksulu armudu, bal armudu, dalkıran armudu, destebasan armudu ve türkyemez armududur.

Armut, genellikle bir yaşındaki anaç armut fidanları üzerine aşılma ya da çelikleme yoluyla üretilir. Armut ağaçları oldukça uzun ömürlüdür (50-75 yıl) ve iyi bakılıp budanmazsa boyları iyice uzar. Dikildikten 4-7 yıl sonra meyve vermeye başlayan bir armut ağacı 8-10 yaşlarındayken 25-50 kg meyve verebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Armut Nedir Armut ödev ara Armut kelime anlamı Armut sözlükte ara Armut ansiklopedi bilgi bankası ara Armut ne demek Armut neye denir

Armut ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.