Arapça Nedir Konşulan Ülkeler

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Arapça Nedir, Arapça Ne Anlama Gelir, Arapça Ne Demektir, Arapça Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Arapça ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Arapça Anlamı

Sami-Hami dil ailesinin Sami dilleri güney öbeğinden bir dil. Arapça, İslâm dini ve Kuran sayesinde büyük bir gelişme ve yaygınlık kazanmıştır. “Edebî Arapça”, “Kuran Arapçası” adı da verilen klasik Arapça, Sami diller arasında en gelişmiş olan dillerdendir. Bugün 100 milyonu aşkın insan tarafından konuşulan Arapça, konuşulan ülkelere göre 5 ana lehçe öbeğine ayrılmaktadır: Arabistan Yarımadası lehçeleri, Irak lehçeleri, Suriye lehçeleri, Mısır lehçeleri, Mağrip lehçeleri (Tunus, Cezayir, Libya, Fas, Moritanya). En zengin bilim ve kültür dillerinden biri olan Arapça, Arap olmayan uluslarca da zaman zaman resmî dil olarak kullanılmıştır. Arapça, yapı bakımından bükümlü dillerdendir. Türkler de 11. yüzyıldan 20. yüzyılın ilk çeyreğine kadar Arap alfabesine dayalı bir alfabe kullanmışlar, kültür, siyaset vb. ilişkiler yüzünden de Türkçeye pek çok Arapça sözcük girmiştir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde özellikle yönetici ve aydın sınıfın kullandığı Arapça-Farsça-Türkçe karışımı olan dil, Osmanlıca adıyla anılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Arapça Nedir Arapça ödev ara Arapça kelime anlamı Arapça sözlükte ara Arapça ansiklopedi bilgi bankası ara Arapça ne demek Arapça neye denir

Arapça ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.