Antep fıstığının (şam fıstığı) Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Antep fıstığı (şam fıstığı) Neye İyi Gelir, Antep fıstığı (şam fıstığı) hangi hastalıklara iyi gelir, Antep fıstığı (şam fıstığı) Etkileri Nelerdir, Antep fıstığı (şam fıstığı) hangi vitaminler vardır, Antep fıstığı (şam fıstığı) Nasıl Kullanılır, Antep fıstığı (şam fıstığı) Nerde Yetişir, Antep fıstığı (şam fıstığı) nerden alınır nerede bulunur.

Merhabalar. Bu yazıda sizlere Antep fıstığı (şam fıstığı) bitkisinin ne gibi dertlere ne gibi hastalıklara karşı koruyucu olacağını internet araştırmalarımda bulduğum yazıları burada paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu sayede bu tip şifalı bitkileri kullanarak tedavinize destek olabilirsiniz. Ancak her zaman ki gibi kesinlikle doktorunuza danışarak bu tip bitkileri kullanınız. Bunların hastalıklarınıza karşı iyi geleceğinin kesinliği yoktur. Şimdi gelelim Antep fıstığı (şam fıstığı) bitkisi ile ilgili yazımıza;

Antep fıstığı (şam fıstığı) bitkisinin faydaları:

 

Antep fıstığı (şam fıstığı) : Antepfıstığıgiller familyasındandır; Gaziantep havalisinde yetiştirilen, 5-10 metre yüksekliğinde bir ağaç ve bunun meyvesidir. İçeriğinde sabit yağ, sakkaroz ve proteinli maddeler vardır.

Faydası : Vücudun gelişmesini sağlar. Bedeni ve zihni gücü arttırır. Cinsel istekleri kamçılar. Böbrek ve safra kesesi ağrılarını hafifletir. Göğsü yumuşatır, öksürük söktürür.

Not: Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu bilgiler internet sitelerinden edinilen, ve hiçbir garantisi olmayan doğruluğu kesinleşmemiş bilgilerdir. Herhangi bir ilaç ya da tedavi yöntemine başvurmadan önce, mutlaka doktora danışılmalıdır. Doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.