Amrabat Galatasaraya Geliyor mu Gelecek mi?

Bu yazıda da Amrabat Galatasaraya Geliyor mu Gelecek mi ile ilgili konuda yorumlarımızı yazacağız. Yazımda Amrabat Galatasaraya Geliyor mu Gelecek mi ile ilgili bilgiler açıklanmış.

Amrabat Galatasaraya Geliyor mu Gelecek mi

Galatasaray sonunda Nordin Amrabat’a da kavuştu. Cimbom’un, geçen sezondan beri renklerine katmak için uğraştığı, uğrunda büyük paralar ödemeyi kabul ettiği Faslı yıldız, dün İstanbul Atatürk Havaalanı’nda Sarı-Kırmızılı formayla ilk kez  buluşurken, “Benim için Avrupa yolunda çok önemli bir adım” dedi.

AMRABAT: SON NOKTAYI KOYMAYA GELDİM

Yeni sezon için tarihi rakamlar harcayarak Aslan’ın kurduğu takımın parçalarından biri olan Amrabat, neredeyse mutluluktan havalara uçuyordu. Yıldız futbolcu yaptığı açıklamada, “Uzun bir süredir görüşmeler devam ediyordu. Artık detayları konuşmaya ve son noktayı koymaya geldim. Arena’da oynamayı çok istiyorum. Benim için her şey pozitif gidiyor. Bundan sonra bir sorun çıkacağını zannetmiyorum. Galatasaray’da futbol oynamak, bir futbolcu için Avrupa yolunda büyük bir adım anlamına geliyor. İnşallah her iki taraf için de en iyisi olur” ifadelerini kullandı.

SİS PERDESİ DE ARALANDI

Sarı-Kırmızılı yönetimin, Nordin Amrabat için Kayserispor ile anlaşmasına karşın, transferin hala resmi olarak bitmemesinin arkasındaki sis perdesi de aralandı. Faslı yıldızın bonservisinin %70’inin Kayseri, %20’sinin PSV Eindhoven ve%10’unun da Amrabat’ın elinde olması nedeniyle transferin bitirilemediği ortaya çıktı. G.Saray yönetimi, Kayseri’ye 8 milyon Euro bonservis ücreti vererek, oyuncuyu renklerine katmak istiyordu. Ancak diğer ödemeler de ortaya çıkınca, iş karıştı. Cimbom, PSV’ye 1.6 milyon Euro, Amrabat’a da 800 bin Euro ödemek zorunda kalacak. Yönetim, bu rakamları aşağı çekmek için yoğun çaba harcıyor.

9.4 MİLYON EURO’YA GELİYOR

Kayseri ile yapılan bonservis görüşmeleri sırasında Kayseri Başkanı Recep Mamur, G.Saray Başkanı Ünal Aysal’a, “Amrabat için rakam 11 milyon Euro’dur. Bunun %70’i kasaya girecek. Kalanın%20’si PSV,%10’u da Amrabat’a ödenecek” dedi. Bunun üzerine Aysal, “PSV ve Amrabat’a yapılacak ödemeleri biz halledelim” diyerek, Kayseri’yi 8 milyon Euro’ya ikna etti. Bu konuda Kayseri cephesinin “Biz PSV ve Amrabat’a tek kuruş ödemeyiz. Parayı G.Saray verecek. Bu şartlarda anlaştık” dediği öğrenildi. Cimbom, Amrabat’ı 800 yerine 400 bin Euro’ya ikna etti. PSV’ye de 1.6 milyon Euro yerine 1 milyon Euro önerdi ve yanıt bekliyor. Eğer olumlu yanıt gelirse, Amrabat için bonservis bedeli olarak Cimbom’un kasasından toplam 9.4 milyon Euro çıkacak.

Amrabat Galatasaraya Geliyor mu Gelecek mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.