Amberbaris (kadın tuzluğu) Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Amberbaris (kadın tuzluğu) Neye İyi Gelir, Amberbaris (kadın tuzluğu) hangi hastalıklara iyi gelir, Amberbaris (kadın tuzluğu) Etkileri Nelerdir, Amberbaris (kadın tuzluğu) hangi vitaminler vardır, Amberbaris (kadın tuzluğu) Nasıl Kullanılır, Amberbaris (kadın tuzluğu) Nerde Yetişir, Amberbaris (kadın tuzluğu) nerden alınır nerede bulunur.

Merhabalar. Bu yazıda sizlere Amberbaris (kadın tuzluğu) bitkisinin ne gibi dertlere ne gibi hastalıklara karşı koruyucu olacağını internet araştırmalarımda bulduğum yazıları burada paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu sayede bu tip şifalı bitkileri kullanarak tedavinize destek olabilirsiniz. Ancak her zaman ki gibi kesinlikle doktorunuza danışarak bu tip bitkileri kullanınız. Bunların hastalıklarınıza karşı iyi geleceğinin kesinliği yoktur. Şimdi gelelim Amberbaris (kadın tuzluğu) bitkisi ile ilgili yazımıza;

Amberbaris (kadın tuzluğu) bitkisinin faydaları:

Amberbaris (kadıntuzluğu) : Yabani, çalı şeklinde, sarı çiçekli bir ağaçtır. Kökü acıdır. Yaprakları ve yemişi tatlıdır. Seyrek ormanlarda bulunur. Boyu 2-3 metre arasındadır. Meyvelerinde bol miktarda C vitamini vardır. Meyveleri, kabukları ve kökü kullanılır.

Faydası : Karaciğer ve safra kesesi hastalıklarını iyileştirir. Ateşi düşürür. Hazım bozukluklarını giderir. Bağırsak iltihaplarını tedavi eder. Öksürüğü keser. Mideyi kuvvetlendirir. İştah açar. Ağız yaralarını iyileştirir. Kan dolaşımını düzenler. Yüksek tansiyonu düşürür. Siyatik, romatizma ve eklem ağrılarını giderir.

Not: Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu bilgiler internet sitelerinden edinilen, ve hiçbir garantisi olmayan doğruluğu kesinleşmemiş bilgilerdir. Herhangi bir ilaç ya da tedavi yöntemine başvurmadan önce, mutlaka doktora danışılmalıdır. Doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.