Alzheimer Hastalığı Nedir Belirtileri Sebepleri, Nedenleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Alzheimer Hastalığı Nedir, Alzheimer Hastalığı Ne Anlama Gelir, Alzheimer Hastalığı Ne Demektir, Alzheimer Hastalığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Alzheimer Hastalığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Alzheimer Hastalığı Anlamı

Yaşlılığa bağlı olmaksızın zihinsel yetilerin kaybolması, mekân içinde yön bulamama ve konuşamama gibi belirtilerle ortaya çıkan bunama. Alzheimer hastalığının yaşlılık bunamasının da nedeni olduğu sanılmaktadır. Hastalık ilk olarak Alman hekim Alois Alzheimer tarafından 1906’da tanımlanmış ve 1980’li yılların başına kadar da tedavisi bulunamamıştır. Hastalığın nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte sinirsel uyarıları iletmeye yarayan asetilkolin adlı madde eksikliğinin bununla ilgili olduğu düşünülmektedir. Bazı araştırmacılar ise virüs benzeri bir etkenin ya da beyin dokusunda aşırı derecede alüminyum birikiminin hastalığın nedeni olabileceğini ileri sürmektedirler.

Konu ile ilgili aramalar: Alzheimer Hastalığı Nedir Alzheimer Hastalığı ödev ara Alzheimer Hastalığı kelime anlamı Alzheimer Hastalığı sözlükte ara Alzheimer Hastalığı ansiklopedi bilgi bankası ara Alzheimer Hastalığı ne demek Alzheimer Hastalığı neye denir

Alzheimer Hastalığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Alzheimer Hastalığı Nedir Belirtileri Sebepleri, Nedenleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.