Zurna Nedir Nasıl Çalınır Özellikleri

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Zurna anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Zurna Nedir, Zurna Ne Anlama Gelir, Zurna Ne Demektir, Zurna Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zurna ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zurna Anlamı


Keskin bir ses çıkaran ve çoğu zaman davulla ya da dümbelekle birlikte çalınan nefesli çalgı. Zurnanın yapımında kullanılan en makbul ağaç erik ağacıdır. Bunun yanında kiraz ve zerdaliden de yapılır. Zurnada, altı tane üst ve bir tane de altta olmak üzere toplam 7 delik bulunur. Ayrıca zurnanın ön ağız bölgesinde “cin ya da şeytan” deliği denilen delikler bulunur. Bunlar 6 tane olup üçerli iki grup biçiminde ve karşılıklıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Zurna Nedir Zurna ödev ara Zurna kelime anlamı Zurna sözlükte ara Zurna ansiklopedi bilgi bankası ara Zurna ne demek Zurna neye denir

Zurna ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Zurna Nedir Nasıl Çalınır Özellikleri yazısı ile ilgili yorumlar:

1 Yorum on "Zurna Nedir Nasıl Çalınır Özellikleri"

commenter
Misafir | Yorum No: 65745 - Aralık,2013

zurnayı kim bulmuş bilen?

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.