Zümrüt Nedir Nerelerden Çıkarılır

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Zümrüt anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Zümrüt Nedir, Zümrüt Ne Anlama Gelir, Zümrüt Ne Demektir, Zümrüt Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zümrüt ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zümrüt Anlamı

Zümrüt Nedir Nerelerden Çıkarılır
Cam parlaklığında, yeşil renkte, saydam bir süs taşı. Değerli taşlardan berilin bir türüdür. Zümrüt taşına, dağlık bölgelerdeki kayaçlarda ve genellikle damarlar hâlinde, başka minerallerle birlikte rastlanır. Dünyada zümrüt; Ural Dağlarında, Avusturya Alplerinde, Avustralya’da, Norveç’te, Brezilya’da, Zimbabve’de, ABD’de ve Güney Afrika’daki çeşitli madenlerden çıkartılır. Dünyanın en iyi zümrütüyse Kolombiya’nın başkenti Bogota yakınlarında bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Zümrüt Nedir Zümrüt ödev ara Zümrüt kelime anlamı Zümrüt sözlükte ara Zümrüt ansiklopedi bilgi bankası ara Zümrüt ne demek Zümrüt neye denir

Zümrüt ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Zümrüt Nedir Nerelerden Çıkarılır yazısı ile ilgili yorumlar:

1 Yorum on "Zümrüt Nedir Nerelerden Çıkarılır"

commenter
Misafir | Yorum No: 90118 - Mart,2015

çok saolun..

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.