Zıt Elektromotor Kuvvet Nedir

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Zıt Elektromotor Kuvvet anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Zıt Elektromotor Kuvvet Nedir, Zıt Elektromotor Kuvvet Ne Anlama Gelir, Zıt Elektromotor Kuvvet Ne Demektir, Zıt Elektromotor Kuvvet Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zıt Elektromotor Kuvvet ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zıt Elektromotor Kuvvet Anlamı


Bir elektrik devresinden akımın normal geçişine karşı koyan elektromotor kuvvet. Zıt elektromotor kuvvet, elektrik enerjisi harcayan bir aygıt için, içinden +1 birimlik elektrik yükü geçişi sırasında ısıdan başka şekilde harcadığı enerji miktarının ölçüsüdür.

Konu ile ilgili aramalar: Zıt Elektromotor Kuvvet Nedir Zıt Elektromotor Kuvvet ödev ara Zıt Elektromotor Kuvvet kelime anlamı Zıt Elektromotor Kuvvet sözlükte ara Zıt Elektromotor Kuvvet ansiklopedi bilgi bankası ara Zıt Elektromotor Kuvvet ne demek Zıt Elektromotor Kuvvet neye denir

Zıt Elektromotor Kuvvet ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Zıt Elektromotor Kuvvet Nedir yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Zıt Elektromotor Kuvvet Nedir”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.