Zırh Nedir

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Zırh anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Zırh Nedir, Zırh Ne Anlama Gelir, Zırh Ne Demektir, Zırh Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zırh ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zırh Anlamı


Mızrak, kargı, ok, kılıç, süngü, bıçak gibi sivri uçlu silalarla ateşli silâh mermilerine karşı korunmak amacıyla kullanılan koruyucu giysi. İlkel savaşçıların çarpışmalarda bedenlerini korumak amacıyla hayvan derisinden yapılmış giysi ve miğferler kullandığı bilinmektedir. Günümüzde zırh olarak kullanılan giysilerin amacı öncelikli olarak mermilerin bedene girmesini engellemektir. Günümüzde ateşli silâhların mermilerine karşı daha çok yelek ya da ceket tipi koruyucu giysiler kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Zırh Nedir Zırh ödev ara Zırh kelime anlamı Zırh sözlükte ara Zırh ansiklopedi bilgi bankası ara Zırh ne demek Zırh neye denir

Zırh ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Zırh Nedir yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Zırh Nedir”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.