Ziraat Bankası Nedir Ne Zaman Kurulmuştur, Neden Kurulmuştur

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Ziraat Bankası anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Ziraat Bankası Nedir, Ziraat Bankası Ne Anlama Gelir, Ziraat Bankası Ne Demektir, Ziraat Bankası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ziraat Bankası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Anlamı

Ziraat Bankası Nedir Ne Zaman Kurulmuştur, Neden Kurulmuştur
Türkiye’de tarımı ve çiftçiyi desteklemek amacıyla kurulmuş iktisadî devlet kuruluşu. 1863’te özel bir kanunla, Mithat Paşa tarafından “Memleket Sandıkları” adıyla kuruldu. 1888’de adı “Menafi Sandıkları” adıyla değiştirildi. Her türlü banka işlemlerinin yanı sıra amacına uygun olarak çiftçilere çevirme, donatma ve işletme kredisi sağlar. Ziraat Bankası’nın en önemli görevlerinden biri de kooperatifçiliktir. Türkiye’nin il ve ilçelerinin tümünde şubeleri vardır. Ziraat Bankası; özkaynakları, toplam mevduatı ve kredi hacmi itibariyle Türkiye’nin başta gelen birkaç bankasından biridir.

Konu ile ilgili aramalar: Ziraat Bankası Nedir Ziraat Bankası ödev ara Ziraat Bankası kelime anlamı Ziraat Bankası sözlükte ara Ziraat Bankası ansiklopedi bilgi bankası ara Ziraat Bankası ne demek Ziraat Bankası neye denir

Ziraat Bankası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Ziraat Bankası Nedir Ne Zaman Kurulmuştur, Neden Kurulmuştur yazısı ile ilgili yorumlar:

2 Yorum Var on "Ziraat Bankası Nedir Ne Zaman Kurulmuştur, Neden Kurulmuştur"

commenter
Misafir | Yorum No: 50028 - Mart,2013

hangi padişah zamanında oluştu?

commenter
Misafir | Yorum No: 37079 - Aralık,2012

1883 yılında mithat paşa tarafından pirok kasabasında memleket sandıkları altında kurulmuştur.1888 yılında ise adını menafi sandıkları diye değiştirmiştir.

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.