Zincirleme Tepkime Nedir

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Zincirleme Tepkime anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Zincirleme Tepkime Nedir, Zincirleme Tepkime Ne Anlama Gelir, Zincirleme Tepkime Ne Demektir, Zincirleme Tepkime Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zincirleme Tepkime ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zincirleme Tepkime Anlamı


Tek bir nükleer fisyonun başlattığı nükleer dönüşümler dizisi. Örneğin uranyum-235 çekirdeği fisyona uğradığında bir, iki ya da üç nötron salar ve bu nötronlar da başka uranyum-235 çekirdeklerinin fisyona uğramasına yol açabilir. Böyle her nükleer dönüşüm, ortalama, bir dönüşüme daha yol açarsa, “kritik tepkime”den söz edilir. Kendi kendine yürüyen ilk zincirleme tepkime, Aralık 1942’de Fermi yönetimindeki bir grup ABD’li bilim adamınca gerçekleştirilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Zincirleme Tepkime Nedir Zincirleme Tepkime ödev ara Zincirleme Tepkime kelime anlamı Zincirleme Tepkime sözlükte ara Zincirleme Tepkime ansiklopedi bilgi bankası ara Zincirleme Tepkime ne demek Zincirleme Tepkime neye denir

Zincirleme Tepkime ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.


Facebook Fan Sayfamızı Beğenin Yazılarımızı Takip Edin

yorum yap

Zincirleme Tepkime Nedir yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Zincirleme Tepkime Nedir”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.