Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

meslekler ve bölümler hakkında bilgiler

Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Zihinsel Engelliler Öğretmenliği bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Zihinsel Engelliler Öğretmenliği bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Zihinsel Engelliler Öğretmenliği programının amacı, zihin yetersizliği olan ilköğretim çağındaki çocukları eğitecek öğretmenleri yetiştirmektir.

Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü hakkında bilgiler

Çalışma Alanları :

Bu programdan mezun olanlara “Zihin Engeliler Öğretmeni” ünvanı verilir.Milli Eğitim bakanlığına bağlı okullara sınıf öğretmeni (zihinsel engelliler) olarak atanmakta, branş derslerine girememektedirler. Sosyal hizmetler, çocuk esirgeme kurumu,rehabilitasyon merkezilerinde çalışabilirler. Olanakları olan özel eğitim merkezi açabilir.Kazanç devlet sektöründe orta düzeyde, özel sektörde sunulan aktivite ve çalışma koşullarına göre orta düzeyin üstündedir.
Mesleğin Gerektirdiği Özellikler

Çok sabırlı, anlayışlı, sevecen, hoşgörülü olması
İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi
Engellilere yardım etmekten mutluluk duyması gerekir.

İlgili aramalar: Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Nasıl, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümünün geleceği nasıl, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü okuyan maaşı, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü iş bulabilirmi, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü dersleri zor mudur, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü kolay mı

Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri” için bir yorum

  • 11 Ocak 2013 tarihinde, saat 23:49
    Permalink

    ben zihinsel engelliler öğretmenliğini okumayı çok istiyorum ama çevremdeki insanlar onaylamıyor ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.