Zebra Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Zebra anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Zebra Nedir, Zebra Ne Anlama Gelir, Zebra Ne Demektir, Zebra Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zebra ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zebra Anlamı

Zebra Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Tek parmaklılardan, ata benzeyen, derisi çizgili, Afrika’da yaşayan, memeli hayvan.

Zebraların da tıpkı atlarda olduğu gibi, yeleleri vardır; vücut yapıları da atlara benzer; ve en az onlar kadar hızlı koşarlar. Nasıl parmak izi her insanda farklıysa zebraların üzerindeki çizgiler de her birinde farklıdır. Bir zebranın çizgileri sanki onun kimlik kartı gibidir. Zebraların dikey çizgileri aynı zamanda önemli bir savunma unsurudur. Bir arada durdukları zaman kendilerini avlamak isteyen kaplan ve aslanlar bu çizgilerden dolayı sürüyü bir bütün olarak algılarlar. Bu durumda avcı, avlayacağı zebrayı seçmekte güçlük çeker, bu da zebralar için bir korunma olur.

Zebraların çoğu gizlenecek fazla yer olmayan açık otlaklarda yaşar. Bu nedenle hayatta kalabilmek için çok hızlı hareket etmek zorundadırlar. Zebraların tüm bedensel özellikleri de bu duruma özgü bir evrim geçirmiştir. Örneğin bacakları çok uzundur, güçlü kasları ve büyük akciğerleri vardır. Bu nedenle hiç yorulmadan ve yavaşlamadan çok uzun süre koşabilirler. Zebraların kemikleri de hafif olmasına rağmen oldukça güçlüdür.

Konu ile ilgili aramalar: Zebra Nedir Zebra ödev ara Zebra kelime anlamı Zebra sözlükte ara Zebra ansiklopedi bilgi bankası ara Zebra ne demek Zebra neye denir

Zebra ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Zebra Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri” için 2 yorum

  • 22 Ocak 2018 tarihinde, saat 15:06
    Permalink

    nerede yaşar sorusuna dağlık ova gibi cevaplar yazsaydınız daha iyi olurdu. teşekkürler.

  • 28 Nisan 2016 tarihinde, saat 14:28
    Permalink

    nerede yaşar derken hangi ülke hangi kıta anlamındada yazsanız güzel olcaktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.