Zargana Nedir

Zargana anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Zargana Nedir, Zargana Ne Anlama Gelir, Zargana Ne Demektir, Zargana Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zargana ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zargana Anlamı


Atheriniformes takımının Belonidae familyasını oluşturan uzun ve ince gövdeli 60 kadar balık türünün ortak adıdır. Ilıman ve tropik bölgelerdeki denizlerin sığ yerlerinde yaşar. Doğu Atlantik, buz denizinin güney kesimlerinden Kanarya adalarına uzanan bölgede, Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz’de bulunur. Keskin dişleri olan bu balıkların uzun gövdelerinin enine kesiti yuvarlaktır. Sürü hâlinde dolaşırlar ve temel besin kaynaklarını küçük balıklar oluşturur. Kolayca dökülebilen parlak pulları vardır ve en irileri 1,2 m uzunluğa erişebilir. Türkiye’yi çevreleyen tüm kıyı sularında “bayağı zargana” (Belone) bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Zargana Nedir Zargana ödev ara Zargana kelime anlamı Zargana sözlükte ara Zargana ansiklopedi bilgi bankası ara Zargana ne demek Zargana neye denir

Zargana ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.