Zakkum Nedir Nerede Yetişir

Zakkum anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Zakkum Nedir, Zakkum Ne Anlama Gelir, Zakkum Ne Demektir, Zakkum Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Zakkum ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Zakkum Anlamı

Zakkum Nedir Nerede Yetişir

Nerium oleande. Zakkumgiller (Apocyna-ceae) familyasından kışın yapraklarını dök meyen zehirli çalı ya da ağaççık. Bütün Akdeniz ülkelerinde ve Türkiye’de kendiliğinden yetişir. Park ve bahçelerde de süs bitkisi olarak yetiştirilir.

Zakkum sıcak bölgelerde bahçelerde, iklimin uygun olmadığı yerlerde de seralarda yetiştirilir, Zehirleyici özelliği glikozitlerden kaynaklanır. Çok eski çağlardan beri yetiştirilen zakkumun katmerlileri başta olmak üzere pek çok çeşidi geliştirilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Zakkum Nedir Zakkum ödev ara Zakkum kelime anlamı Zakkum sözlükte ara Zakkum ansiklopedi bilgi bankası ara Zakkum ne demek Zakkum neye denir

Zakkum ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.