Yonca Nedir Nerede Yetişir

Yonca anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Yonca Nedir, Yonca Ne Anlama Gelir, Yonca Ne Demektir, Yonca Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yonca ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yonca Anlamı

Yonca Nedir Nerede Yetişir
Baklagillerden, başak durumundaki çiçekleri kırmızı, sarı ya da mor renkli, hayvanlara yem olarak yetiştirilen çayır bitkilerinin genel adı. Üç parçalı olan yapraklarının kenarları genellikle dişlidir. Çoğu zaman hayvan yemi olarak yetiştirilir. İçinde yer aldığı familyanın öteki üyeleri gibi yonca da köklerindeki yumrularda yaşayan bakteriler sayesinde toprağı azotça zenginleştirir. Bu bakteriler havadan aldıkları azotu bitkinin yararlanabileceği bileşiklere dönüştürerek toprağa katar. Bitki de bu bileşikleri kullanarak protein ve aminoasit üretir.

Konu ile ilgili aramalar: Yonca Nedir Yonca ödev ara Yonca kelime anlamı Yonca sözlükte ara Yonca ansiklopedi bilgi bankası ara Yonca ne demek Yonca neye denir

Yonca ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.