Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Vanda İkinci Deprem Bir otel bir dersane yıkıldı | Son Durum

Vanda İkinci Deprem Bir otel bir dersane yıkıldı, Son Durum

VAN’da bu gece meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.6 büyüklüğündeki deprem ve ardından gelen 4.5 ile 3.7 büyüklükteki artçı şoklar yıkıma neden oldu. 5.6 büyüklüğündeki depremle yıkılan ve gazetecilerle Kızılay görevlilerinin de kaldığı Bayram Otel yıkıldı. İlk belirlemelere göre, 5.6 büyüklüğündeki depremle 2’si otel 18 bina yıkıldı. Ekipler kısa sürede otel enkazına gelerek arama ve kurtarma çalışması başlatırken, bir çok kişi enkazdan çıkartıldı. Deprem çevre il ve ilçelerden de hissedildi.

YARDIM EKİPLERİ DE O OTELDE KALIYORDU

Saat 21.23’te, merkez üssü merkeze 17 km uzaklıktaki Edremit olarak açıklanan depremde, Van merkezde bulunan bir otel ile dersane yıkıldı. İçinde yaklaşık 35 kişinin bulunduğu belirtilen ve tamamen yıkılan Bayram Otel’in basın mensupları ve yardım ekipleri tarafından kullanıldığı kaydedilirken, enkazdaki kurtarma çalışmaları devam ediyor.

KURTARMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kısa sürede otel ve yıkılan binaların enkazına ulaşan arama kurtarma ekipleri çevredeki vatandaşların da yardımıyla çalışma başlattı. Ambulanslar da otel enkazının bulunduğu bölgeye gelerek çıkartılan yaralıları hızla hastanelere taşıdı.

KALDIĞIM OTEL YIKILDI

Van’da bulunan National Geographic Türkiye fotoğrafçısı Sermet Güler NTV’ye konuştu: “Ben dışarıdaydım. Deprem meydana geldi ve her taraf toz dumandı. Kaldığımız otelin yıkıldığı söylendi. 5-6 katlı bina yerle bir oldu. Sivil savunma ekipleri burada. İçeride 35 kişinin olduğu söyleniyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.