USB’den Format Atma | Flash disk ile nasıl format atılır?

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

USB’den Format Atma, Flash disk ile nasıl format atılır, flash format atma, usb flash bellek ile windows yükleme nasıl yapılır

Özellikle Netbook gibi cdrom sürücüsü olmayan bilgisayarlarda usbden de format atmak gerekebilir. Peki bunu nasıl yapacağız?

Öncelikle bunun için gerekli ekipmanlar bir adet uygun kapasitede flash disk ve windows 7 USB TOOL Programını internetten indiriyoruz. Tamamen ücretsiz olan kurulum programını internetten indirebiliriz.

Gerekli programı indirmek için burayı tıklayınız.

1. Browse kısmından bilgisayarda bulunan kurulum cd’sinin .iso formatlı dosyasını seçiyoruz.

2. USB device kısmını tıklayarak flash belleğimizi seçiyoruz.

3.) Bu bölümde bizden usb aygıtımızın biçimlendirilmesi gerektiği hakkında uyarı geliyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus usb flash belleğimizin mutlaka yedeği alınmalıdır. Çünkü tüm bilgiler flashtan silinecektir. Erase USB Device seçiyoruz ve artık iso dosyamız flasha yüklenmeye başlamıştır.

Yükleme tamamlandıktan sonra usbden format işlemlerimize başlayabiliriz.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

USB’den Format Atma | Flash disk ile nasıl format atılır? yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“USB’den Format Atma | Flash disk ile nasıl format atılır?”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.