Ücretsiz Free 3D Programlar Neler | Hangisi Daha İyi Tavsiye?

Ücretsiz Free 3D Yazılımlar Neler, Hangisi Daha İyi Tavsiye, 3D program bedava hangisi daha iyi hangisini kullanmalıyım ile ilgili yazımızı paylaşıyorum.

Free 3D Softwares – Ücretsiz 3D Yazılımlar 

Blender 3D:

Aşağı yukarı bir çoğunuz adını duymuştur. Özellikle ücretsiz 3d tasarım programları arasında ilk sırada yer alır. 3D Modelleme ve Animasyon yapabileceğiniz, youtube üzerinde aradığınızda her dilde eğitimlerini bulabileceğiniz ve bir çoğunuzun kullanışlı bulacağını düşündüğüm bir program.

İndirme Linki:
Https://Www.Blender.Org

Wings 3D:

Türkçe dil desteğine sahip açık kaynak kodlu bir 3D Modelleme programı. Sade bir arayüze sahip bu nedenle çoğunuz kolaylıkla programı öğrenebilir. Programı yaklaşık 10 yıl kadar önce kullanmıştım. Şuan var mı bilmiyorum ama 10 yıl önce kullandığımda Rigleme ve Animasyon yoktu. Tek eksiği sadece buydu.

İndirme Linki:
Https://Www.Blender.Org

GMax 1.2:

12 yıldan uzun bir süredir yeni bir versiyonu çıkmamış olsa da bir zamanların hatta şuan bile en popüler ücretsiz yazılımlardan biridir. Autodesk firmasının 3d yazılımı 3ds Max’e arayüzü ve kullanış bakımından çok benzer. Hatta neredeyse aynılar diyebilirim. Gmax’in kötü bulduğum özelliği FBX export etmemesi. 3ds, Obj ve yanlış hatırlamıyorsam M3d formatlarında export edebiliyoruz. Gmax her ne kadar kısıtlı gibi görünsede kullanıcılarının geliştirdiği bir çok eklentiyi internette bulabilir ve gmax’e yeni Import & Export seçenekleride ekleyebilirsiniz.

İndirme Linki:
Https://Www.Turbosquid.Com/Gmax
NOT: Program ücretsizdir fakat sizden bir serial number isteyecektir. Siteye kayıt olduktan sonra ücretsiz olarak lisans isteyebilir ve programı sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.