Sponsorlu bağlantılar

Ücretsiz Free 2D Resim Yapma Programları Neler | Hangisi Daha İyi Tavsiye?

Ücretsiz Free 2D Resim Yapma Programları Neler, Hangisi Daha İyi Tavsiye, ücretsiz resim düzenleme yapma programıyla ilgili yazımızı paylaştık.

– Free 2D Softwares / Ücretsiz 2D Yazılımlar –

NOT: Programları yazmadan önce bahsetmek istiyorum. Eğer 2D Tasarım yada 3D Sculpting ile uğraşacaksanız ucuz da olsa bir grafik tablet (çizim tableti) almanızı öneririm. Fotoğraf düzenleme harici konularda mouse kullanmak hem yorucu, hem sıkıcı hemde boşa vakit kaybı olur. Piyasada kesenizi çok zorlamayacak grafik tabletler mevcut. Özellikle çok pahalı olmasın diyorsanız size önerim Wacom marka harici ürünlere yada illa Wacom marka olsun derseniz 2. el ürünlerine bakın. Wacom sektörde iyi bir marka değerine sahip bir grafik tablet üretim firması. Firma iyi olunca ürünlerinin fiyatı da tuzlu oluyor. Wacom alternatifi olarak Çinde üretilen bir çok grafik tablet mevcut. Çin malı alınmaz gibi düşünmeyin gerçekten iyi ve sağlam ürünlerdir. Geçen yıl kendime 21.5 inçlik bir Ekranlı Grafik Tablet aldım. Sorunsuzca kullanıyorum. Alternatif ürünlere göz atmak isteyenler için isimleri veriyorum.

Alternatif Grafik Tabletler ( Benim bildiklerim ):
UGEE (Şuan kullandığım ürünün markası)
HUION
ACEPEN
XPPEN

Bu ürünleri Türkiye içerisinde bulmak biraz zor ama Aliexpress yada Amazon Türkiye den ürünleri ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Aliexpress üzerinden sipariş verirseniz; sipariş vermeden önce ürünün gümrük veya ötv vergisi olup olmadığına bakın.

Gimp 2:

Bir çoğunuz kullanmıştır yada kullanıyordur. Photoshop alternatifi olarak kullanılan programların başında gelir. Photoshop üzerinde yapılabilen bir çok işlem bu programda da yapılmaktadır.

İndirme Linki:
Https://Www.Gimp.Org

Paint.NET:
Bazıları ilk okuduğunda Microsoft Paint zannedebilir ama değil. Paint.NET te gimp gibi Photoshop alternatifi olarak görünen kullanımı rahat tasarım programlarından biridir.

İndirme Linki:
Https://Www.Getpaint.Net

Medibang Paint Pro:

2-3 yıl kadar önce piyasaya çıkmış bir program. Program ağırlıklı olarak Çizgi Roman/Manga ve İllüstrasyon üzerine yapılmış fakat Oyun içi grafik oluşturmak içinde ideal programlardan biri diye düşünüyorum.

İndirme Linki:
Https://Medibangpaint.Com/En/App-Download/

Krita:

Yaklaşık 3-4 gündür kullanmaya başladığım ve bana oldukça rahat gelen grafik tasarım programları arasında. Medibang Paint Pro gibi Çizgi Roman/Manga ve İllüstrasyon üzerine kullanılıyor olsa da kapsamlı bir tasarım programıdır. Programın bir de Animasyon kısmı bulunmakta. Ancak programın animasyon kısmı Her kareyi elle çizme üzerine hazırlanmış. Bu programda animasyon yapacaksanız kendinizi baya geliştirmelisiniz.

İndirme Linki:
Https://Krita.Org/En/

Paint:

Özellikle belirteyim dalga geçmek gibi bir niyetim yok. Microsoft Paint her Windows kullanıcısının elinin altındaki bir tasarım programı. Programı her ne kadar büyük bir çoğunluk küçümsüyor olsa da aşağıda verdiğim linklere bakınca bir sanatçının elinde hor görülen bir programın nasıl yükseldiğini göreceksiniz. Zaten konunun en başında bahsettiğimde buydu. Programın iyisi kötüsü yoktur. İyi yada kötü, yetenekli yada yeteneksiz kullanıcı vardır.

Santa Claus:
Https://Www.Youtube.Com/Watch?V=V2g5qbvb7F4
Anime Character:
Https://Www.Youtube.Com/Watch?V=QxtLhdukEcM
Car:
Https://Www.Youtube.Com/Watch?V=VUWqRhReaZk
Spider-man:
Https://Www.Youtube.Com/Watch?V=U8-GAnDw-7k

– Pixel Art –

Lospec Pixel Editor:
Tarayıcı üzerinden kullanılabilen bir Pixel art programı. Bir kaç kez kullanma fırsatım oldu. Gayet kullanışlı bir program.

Link:
Https://Lospec.Com/Pixel-Editor/App

Grafx2:
Sade bir arayüze sahip güzel bir pixel art programı.

İndirme Linki:
Http://Pulkomandy.Tk/Projects/GrafX2/Downloads

Piskel:
Adını sıkça duyduğum fakat 2 gün önce inceleme fırsatı bulduğum bir pixel art programı. Programı ister indirebilir isterseniz de tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz. Pixel art oluşturmanın yanı sıra Animasyonda oluşturabileceğiniz son derece kullanışlı bir program. Favori programım diyebilirim.

İndirme Linki:
Https://Www.Piskelapp.Com

Umarım bir çoğunuza faydalı olur.
Benim hangi programları kullandığımı merak edenler attığım ekran görüntüsüne bakabilirler  Şuan aktif olarak kullandığım programların tamamını içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.