Türkçe-Kürtçe Sözlük Yakında TDK tarafından Çıkarılacak

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Türkçe-Kürtçe Sözlük Yakında TDK tarafından Çıkarılacak, Türkçe-Kürtçe Sözlük ne zaman gelecek, Türkçe-Kürtçe Sözlük nerede bulunur, Türkçe-Kürtçe Sözlük

Habertürk TV’de katıldığı programda gündeme dair açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç , Türk Dil Kurumu’na Kürtçe sözlük hazırlanması için talimat verdiğini söyledi.

30 Eylül’de gerçekleştirilecek AK Parti kongresinde Kürt sorunu ilişkin yeni açıklamaların yapılacağını belirten Arınç, şöyle konuştu:

“TÜRKÇE-KÜRTÇE SÖZLÜK İÇİN EMİR VERDİM”

“Türkiye’de birtakım şeyler yapılıyor. Hem de geçmişte idamlık suç olan şeyler yapılıyor. Ret, inkar politikaları geçmişte kaldı. Şimdi artık bir insan kendi kimliğini nasıl rahat ifade edecekse, onun insan haklarına yönelik tüm haklarını veriyoruz. Örneğin Türkçe-Kürtçe sözlük yoktu. Türk Dil Kurumu’na öncelikle öğrencilere yönelik bir Kürtçe-Türkçe sözlük yapılması emrini verdim. Bundan sonra daha kapsamlı bir sözlük hazırlamak için bilim kurulu oluşturdular. Başbakan Erdoğan, kongrede milli birlik ve kardeşliği güçlendirecek yeni açıklamalar yapacak.”

 

Haberin detayı için;

Kaynak: Ensonhaber

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Türkçe-Kürtçe Sözlük Yakında TDK tarafından Çıkarılacak yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Türkçe-Kürtçe Sözlük Yakında TDK tarafından Çıkarılacak”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.