Türk Malı Elektrikli Araba, Türk yapımı Elektrikli Otomobil, elektrikli araba

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Türk Malı Elektrikli Araba, Türk yapımı Elektrikli Otomobil, elektrikli araba, Elektrikli Araba resimleri, Elektrikli Araba video, Türklerin Elektrikli Arabası, Elektrikli Araba türk yapımı, türkiyedeki Elektrikli Arabalar

Elazığlı’lı mucit Hikmet Koşa, geliştirdiği elektrikle çalışan araç için Amerikalı bir firmadan teklif geldiğini, ancak reddettiğini söyledi. Bir Televizyon kanalındaki “Bir fikrin mi var?’ yarışma programında, Çelebi Hareket Sistemi ismini verdiği elektrikli araçla birinciliği kazanan Elazığlı mucit Hikmet Koşar, aracı 14 günde tamamladıklarını söyledi. Projesinin 4 yılda tamamlandığını anlatan Koşar, “Bu araç şu anda 5 kilovat elektrik motorlarından 4 tane kullanılarak toplam 20 kilovat gücünde bir araç. 5 saniyede saatte 160-165 kilometre hıza ulaşabiliyor. Normal araba ölçüleriyle şu 20 kilovatlık araç 110-120 kilometre sürat yapabiliyor” dedi. Üniversitelerden testler için destek istediğini ancak bunu göremediğini kaydeden Hikmet Koşar, 3 yıl önce Amerikalı bir firmanın önemli para vererek teklifte bulunduğunu ancak bunu reddettiğini ileri sürdü. Hikmet Koşar, çalışmalarını kendi imkanlarıla sürdüreceğini sözlerine ekledi. (Gülbin YILDIZ/DHA)


Video:

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Türk Malı Elektrikli Araba, Türk yapımı Elektrikli Otomobil, elektrikli araba yazısı ile ilgili yorumlar:

1 Yorum on "Türk Malı Elektrikli Araba, Türk yapımı Elektrikli Otomobil, elektrikli araba"

commenter
Misafir | Yorum No: 5069 - Ağustos,2011

elektrikli araba çok güzel ama bir eksik var en önemlisi olan elektrik şarj.otomobilin dönen aksamından geri besleme yapılarak şarj dinamosu vasıtasıyla nasıl arabanın aküsü şarj oluyorsa büyük güçlü şarj dinamosu bağlanarak ve harkete aktarılarak otomobilin kesintisiz enerjisi sağlanabilir.sadece evde bir yere gitmeyince araba şarj edilir.yani hareket halindeki otomobilden elektrik şarjı yapılabilirse süper süper olur.yada alternatif enerji kaynaklarından faydlanılabilir.solar paneller vasıtasıylada yardımcı olabilir.

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.