Tulum Nedir

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Tulum anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Tulum Nedir, Tulum Ne Anlama Gelir, Tulum Ne Demektir, Tulum Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tulum ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tulum Anlamı


Üflemeli bir Türk Halk çalgısı. Deri kısmı, Nav ve Ağızlık olmak üzere üç kısımdan oluşur. Deri kısmına hava depolanır ve koltuk altından bastırılarak Nav kısmına hava gitmesi sağlanır. Nav melodinin çalındığı kısmıdır. Analık ve Dillik adı verilen iki parçadan oluşur. Ağızlık kısmıysa tulumun deri kısmına hava göndermeye yarayan bölümdür. Türkiye’de Trabzon, Rize, Erzurum, Kars’ta, Kuzey ve Doğu Anadolu bölgesinde ve Trakya bölgesinde kullanılmaktadır. Genellikle kuzu ve oğlak derisinden yapılan tuluma, Trakya’da Gayda adı da verilir.

Konu ile ilgili aramalar: Tulum Nedir Tulum ödev ara Tulum kelime anlamı Tulum sözlükte ara Tulum ansiklopedi bilgi bankası ara Tulum ne demek Tulum neye denir

Tulum ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Tulum Nedir yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Tulum Nedir”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.