Tuğra Nedir

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Tuğra anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Tuğra Nedir, Tuğra Ne Anlama Gelir, Tuğra Ne Demektir, Tuğra Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tuğra ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tuğra Anlamı


Osmanlı İmparatorluğu’nda, Selçuklularda, Anadolu beyliklerinde, Memlûklerde hükümdarların imza ve simgesi olarak kullanılan işaret. Osmanlılarda, antlaşma, berat, namei hümayun gibi belgelerin baş tarafına nişancı denilen görevliler tarafından yazılırdı. Osmanlılarda ilk tuğra, Orhan Bey’in tuğrasıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Tuğra Nedir Tuğra ödev ara Tuğra kelime anlamı Tuğra sözlükte ara Tuğra ansiklopedi bilgi bankası ara Tuğra ne demek Tuğra neye denir

Tuğra ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Tuğra Nedir yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Tuğra Nedir”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.