Şubat 2017 Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

ÖĞRETMEN ATAMASIŞubatta yapılan 2017 atamalarıyla ilgili son durum ve bilgilerini eklemeye çalıştık. Bilindiği gibi 2016 yılında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile atamaların artık Şubat aylarında yapılacağı kararlaştırılmıştı.

SON DAKİKA: ŞUBATTA 20 BİN ATAMA YAPILACAK…

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, atama bekleyen öğretmen adaylarını müjdeyi verdi.

TALİMATI BAŞBAKAN VERDİ

Bakan Yılmaz, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla 20 bin öğretmen alımının yapılacağını duyurdu.

20 BİN ÖĞRETMEN ALIMI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Şimdi durumu özetleyelim:

Kamupersoneli.net Zeki Kara’nın haberine göre: MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN, atamalar için 2017 bütçesiyle 60 bin toplam kadro içinde MEB’e verilecek sayılar netleştikten sonra atamaların olacağını ancak mülakatlardan dolayı Şubat’ta atamanın zor olduğunu ifade etti.

MALİYE ATAMALARA NE ZAMAN ONAY VERİR?

Bütçede sadece 5 bin atama yer almaktadır. Sözleşmeli vizesi ayrı olarak her an izinler verilebilir. Geçmiş dönemde Şubat’ta kadrolu öğretmen alımları için Maliye kadro dağıtımını Ocak’ta yapıyordu,. Asıl dağıtım Nisan’da veriliyordu. Şimdi kadrolu alımlar olmadığı için atama vizesinin her zaman verilmesi mümkün.

KAÇ ÖĞRETMEN ATANABİLİR?

25-30 bin arası öğretmen alımı olur (referandum faktörü nedeniyle)

**Referandumun netleşmesiyle birlikte öğretmen atamalarıyla ilgili süreç başlayacaktır. Yani anayasa değişikliklerinin ikinci tur görüşmeleri önem arz etmektedir. Anayasa görüşmeleri başarıyla bittikten sonra öğretmen alımlarıyla ilgili müjde de resmen duyurulacaktır.

Konu ile ilgili detaylar netleştikte sitemizde bulabilirsiniz. Takipte kalınız.


Facebook Fan Sayfamızı Beğenin Yazılarımızı Takip Edin

yorum yap

Şubat 2017 Atamaları Ne Zaman Yapılacak? yazısı ile ilgili yorumlar:

1 Yorum on "Şubat 2017 Atamaları Ne Zaman Yapılacak?"

commenter
Misafir | Yorum No: 98633 - Şubat,2017

inşallah ya bekliyoruz bakalım ben kesin gözle 30 bin atama olacağına inanıyorum.

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.