Slav Nedir Kimlerdir

Slav anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Slav Nedir, Slav Ne Anlama Gelir, Slav Ne Demektir, Slav Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Slav ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Slav Anlamı


Rus, Leh, Sırp, Hırvat, Bulgar ve Çek halklarına, dillerindeki yakınlık dolayısıyla verilen ortak ad. Slavlar üç büyük kola ayrılırlar. Bunlar; Lehler, Çekler ve Slovakları içine alan Batı Slavları, Sırplar, Hırvatlar, Slovenler, Makedonyalılar ve Bulgarları içine alan Güney Slavları, Ruslar, Ukraynalılar ve Beyaz Rusları kapsayan Doğu Slavları’dır.

Slavlar 19. yüzyılın özellikle ikinci yarısından sonra Panslavizm akımı içinde örgütlendiler. Osmanlı Devleti’ne karşı Slavlık temelinde bir mücadele yürüttükten sonra, yerel ve ulusal çıkarlar temelinde birçok irili ve ufaklı devlet oluşturdular.

Konu ile ilgili aramalar: Slav Nedir Slav ödev ara Slav kelime anlamı Slav sözlükte ara Slav ansiklopedi bilgi bankası ara Slav ne demek Slav neye denir

Slav ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.