Skolastik Düşünce Nedir

Skolastik Düşünce anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Skolastik Düşünce Nedir, Skolastik Düşünce Ne Anlama Gelir, Skolastik Düşünce Ne Demektir, Skolastik Düşünce Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Skolastik Düşünce ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Skolastik Düşünce Anlamı


Avrupa’da 10. ve 12. yüzyıllarda üniversiteler ve kilise okulları çevresinde gelişmiş olan ve Hristiyan dogmalarını temellendirmeyi amaçlayan felsefe ve dinbilim anlayışı. Skolastik düşünce dogmalara sıkı sıkıya bağlıdır ve dogmaları açıklamayı öngörürür. Kendi içinde tartışmacı ve araştırmacı görünen bu düşünce, gerçekte önceden belirlenen birtakım doğruların tekrarını yöntem edinmiştir. Başlıca amacı, Tanrısal açınımla usun doğal ışığı arasındaki bağlantıyı ortaya koymaya dayanan ve bunun için Aristoteles’in tasım kalıplarını kullanan skolastik düşüncenin başlıca temellendiricisi Aziz Thomas Aquinas’tır. Skolastik sözü zamanla küçültücü bir anlam kazanmış, tam anlamında katı, kalıplayıcı, tartışmasız ve dolayısıyla verimsiz düşünceleri skolastik diye nitelendirmek alışkanlık olmuştur.

Konu ile ilgili aramalar: Skolastik Düşünce Nedir Skolastik Düşünce ödev ara Skolastik Düşünce kelime anlamı Skolastik Düşünce sözlükte ara Skolastik Düşünce ansiklopedi bilgi bankası ara Skolastik Düşünce ne demek Skolastik Düşünce neye denir

Skolastik Düşünce ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.