Sanat Tarihi Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

meslekler ve bölümler hakkında bilgiler
Sanat Tarihi Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Sanat Tarihi bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Sanat Tarihi bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Sanat Tarihi Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Sanat Tarihi Bölümü Hakkında Bilgiler, Sanat Tarihi Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Sanat Tarihi Bölümü Nedir?

Türkiye’de ve Dünyada üretilmiş sanat eserlerini kronolojik gelişme ve yöresel boyutlarıyla inceleyen elemanları yetiştirmek amacıyla eğitim veren bir bölümdür.

Çalışma Alanları :
Güzel sanatlara ve sosyal bilimlere ilgili olması
Uyarıcılar arasındaki farkları algılayabilmesi
Analitik düşünme gücü yüksek kişiler olması gerekir.
Sanat Tarihi programını bitirenler “Sanat Tarihçisi” ünvanı ile görev yaparlar .Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığına bağlı kuruluşlarda (müzeler, turizm kuruluşları) görev alabilirler.
Orta düzeyde bir gelirle, müzeler ve turizm kuruluşlarında görev alabildikleri gibi, öğretmenlik sertifikası alanlar, orta dereceli okullarda öğretmenlik yapabilirler.

Sanat Tarihi Bölümü hakkında bilgiler

İlgili aramalar: Sanat Tarihi Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Sanat Tarihi Bölümü Hakkında Bilgiler, Sanat Tarihi Bölümü Nasıl, Sanat Tarihi Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Sanat Tarihi Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Sanat Tarihi Bölümünün geleceği nasıl, Sanat Tarihi Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Sanat Tarihi Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Sanat Tarihi Bölümü okuyan maaşı, Sanat Tarihi Bölümü iş bulabilirmi, Sanat Tarihi Bölümü dersleri zor mudur, Sanat Tarihi Bölümü kolay mı

Sanat Tarihi Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri” için bir yorum

  • 27 Nisan 2013 tarihinde, saat 14:07
    Permalink

    bilmiyorum bende sanat tarihi bölümünü okuyorum.Çevremdekiler bana bu bölümü bırak diyorlar geleceği de görünmüyor şimdi hazırlık okuyorum bu bakımdan kendimi şanslı görüyorum bu bölümün geleceği yoksa kimseye tavsiye etmiyorum daha güzel bölümler seçin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.