Piliç Sarması Tarifi ve Nasıl Yapılır? | Yemek Tarifleri

Piliç Sarması tarifi nasıl yapılırPiliç Sarması tarifini ve nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen ziyaretçilerimiz için bu yazıyı ekledik. Çoğu ziyaretçimden gelen Piliç Sarması nasıl yapılır sorusuna karşılık; makalemizde gerekli bilgileri, malzemelerini ve yapılışını bulabilirsiniz.

Makalenin üst bölümünde Piliç Sarması Tarifi için malzemeler listesini; yazının alt bölümünde ise yapılışını bulabilirsiniz…

Piliç Sarması İçin Gerekli Malzemeler:

4 adet Tavuk göğsü fileto
1 çay kaşığı un
Tuz
2 adet taze portakalın suyu
Karabiber
Kırmızı biber
100 g Antep fıstığı
4 adet halka şeklinde dilimlenmiş portakal
50 g Kaşar peyniri
8 adet kürdan
1 adet yumurta beyazı
3 çorba kaşığı sıvı yağ

Piliç Sarması Yapılışı ve Nasıl Yapılır?

Tavuk göğüsleri uzunlamasına kesilerek ikiye bölünür. Üzerine tuz ve karabiber serpilir. Antep fıstıklarının içi makineden geçirilir. Yarısı eşit miktarda göğüs etlerinin üstüne yayılır. Diğer yarısı bir kaseye alınır. Kaşar peyniri 8 ince dilime bölünerek fıstıklı etlerin üstüne konur. Tavuk göğüsleri sarılır, kızartılırken açılmaması için uçları kürdanla tutturulur.

Yumurta akı bir tabakta çatalla çırpılır. Tavuk sarmaları önce yumurta akına baulanır ve ardından kasedeki fıstıkların içinde çevrilip, arada bir döndürülerek kızgın yağda 8-10 dakika kızartılır ve tabaklara alınır. Kızartma yağına un ilave edilip kavrulur. İçine portakal suyu dökülür, kaynamaya başlayınca ateşten alınır. Tuz ve kırmızı biberle tatlandırılır. Tabaktakı tavuk sarmalarının üzerine dökülür. Portakal dilimleriyle süslenip servis yapılır. Afiyet olsun!

Konu ile ilgili aramalar: Piliç Sarması tarifi nasıl yapılır, Yapılışı, en güzel denenmiş tarif, en lezzetli Piliç Sarması tarifi, öğrenci yemeği Piliç Sarması tarifi, nasıl yaparım, kaç dakika saat sürer, ne kadar zamanda pişer, Piliç Sarması içine ne konur, içindekiler, nasıl doğranır Piliç Sarması yapmak zormu, misafir için Piliç Sarması
TARIFİ NASIL BULDUNUZ VEYA DENEDİNİZ Mİ? AŞAĞIDAN YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.