Orangutan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Orangutan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Orangutan Nedir, Orangutan Ne Anlama Gelir, Orangutan Ne Demektir, Orangutan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Orangutan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Orangutan Anlamı

Orangutan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Primates takımının Pangidae familyasından iri yapılı insansı maymun türü. Günümüzde yalnızca Sumatra ve Borneo’da bataklık ormanlarda yaşar. Oldukça ürkek bir hayvandır. Boyu erkeklerde 150, dişilerde 110 cm, ağırlığı 125 kg kadardır. Başı koni biçiminde, ağzı öne doğru çıkık, dudakları kalın, burnu basık, postu kızıl kahverengi ve uzun kıllıdır. Kolları ayakta durduğunda yere değecek kadar uzundur. Çoğunlukla dört ayak üzerinde yürür. Ortalama ömrü 30 yıldır. Ağaç üzerindeki yuvalarda tek başına ya da eşiyle yaşar. Genellikle meyvelerle beslenir.

Konu ile ilgili aramalar: Orangutan Nedir Orangutan ödev ara Orangutan kelime anlamı Orangutan sözlükte ara Orangutan ansiklopedi bilgi bankası ara Orangutan ne demek Orangutan neye denir

Orangutan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.