Nevruz Nedir

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Nevruz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Nevruz Nedir, Nevruz Ne Anlama Gelir, Nevruz Ne Demektir, Nevruz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Nevruz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Nevruz Anlamı

Antik dönemlerden kalan bir inanca göre, yılın ve baharın ilk günü sayılıp doğanın yeniden canlanmasının başlangıcı olan martın yirmi ikisine rastlayan gün.

Nevruz törenleri sırasında, insanı yeni yıl boyunca hastalıktan ve türlü kazadan koruyacağına inanan “nevruziye” adlı bir macun yenilirdi. Müslümanlığı kabul eden İranlılar, bu eski geleneklerini bırakmadılar. İranlıların kutladıkları “Nevruz Bayramı”, ateşe tapılan dönemlerden kalma inançların değişik nitelikte sürdürülmesidir.

Konu ile ilgili aramalar: Nevruz Nedir Nevruz ödev ara Nevruz kelime anlamı Nevruz sözlükte ara Nevruz ansiklopedi bilgi bankası ara Nevruz ne demek Nevruz neye denir

Nevruz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Nevruz Nedir yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Nevruz Nedir”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.