Nevfel İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları

Nevfel İsminin Anlamı ve manası nedir, Nevfel Adının anlamı, Bebeğe Nevfel ismi verilir mi çocuğa isim verme ile ilgili isimler sözlüğü yazısı.
isimler sözlüğü isimlerin anlamlarıNevfel İsminin Anlamı ve manasını çocuğa isim olarak verilir mi ve ne anlama geldiğini bu isimler sözlüğü yazımızda bulabilirsiniz.

Bebeğe veya çocuğa Nevfel ismini vermeyi düşünüyorsanız mutlaka ismin anlamını da araştırın. Unutmayalım ki isimler biz yaşadıkça bizimle beraber yaşar.

Nevfel adının anlamı:

Deniz. (bkz. Derya). Sahabe isimlerindendir

İlgili aramalar: İsimler Sözlüğü, Nevfel İsminin Anlamı, Çocuğa Nevfel İsmi verilir mi, Bebeğe Nevfel ismi Verilir mi ve ne anlama gelir, Nevfel adı ne anlama gelir, Nevfel ismi Bebeğe hangi isim verilir, Nevfel kız ismi mi erkek ismi mi?

Nevfel İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları” için 3 yorum

 • 17 Şubat 2014 tarihinde, saat 19:01
  Permalink

  Benim oğlumun adı Yusuf Nevfel…islam tarihinde şehit olup daha sonra hz ebubekirin Allah nidasıyla dirilen sahabedir.Hz. Nevfel kimdir şekliinde ararsanız hayat hikayesini daha rahat bulursunuz…

 • 26 Ekim 2013 tarihinde, saat 13:29
  Permalink

  eger nofel isminin anlamini bilen varsa rica ederim yazsin simdiden tesekkurler

 • 24 Eylül 2012 tarihinde, saat 12:56
  Permalink

  NEVFEL 2 DEFA ŞEHİT OLAN SAHABE ADIDIR. AYNI ZAMANDA GÜZEL DENİZ ANLAMINA DA GELİR Kİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİN SAHABELERİNDEN OLMASIDIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.