Mecliste Başörtülü Milletvekili Yemin Etti

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Mecliste Başörtülü Milletvekili Yemin Etti, İlk kez meclise türbanlı öğrenci girdi

Türkiye 9. dönüm Çocuk Meclisi, Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. Özel birleşimde Van Öğrenci Meclisi Başkanı Hacer Eşut’un başörtüsüyle yemin etmesi dikkat çekti.

1 SAAT BOYUNCA ANDİÇTİLER

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 9. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi’nin özel birleşiminde, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in konuşmasının ardından, koltuğunu geçici başkan Hakkari Şemdinli İMKB Lisesi öğrencisi Sadık Şen’e devretti.

Sadık Şen ile birlikte, Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı üyeleri yerlerini aldı.

81 ilden gelen öğrenci temsilcileri, yaklaşık 1 saat süreyle andiçti. Öğrenciler, ”Meclis çalışmalarına etkin ve verimli bir şekilde katılacağıma, Meclis tarafından verilen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğime, demokrasi kültürünü okulda ve toplumda yaşatacağıma, milli ve manevi değerler ile insan hak ve özgürlüklerine saygı duyacağıma, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş ve demokratik hedeflere ulaşmak için azimle çalışacağıma ant içerim” sözleriyle andiçtiler.

Ankara Öğrenci Meclisi Başkanı Etka Serhan Uslu’nun andiçmesinden önce Atatürk’ün anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Mecliste Başörtülü Milletvekili Yemin Etti yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Mecliste Başörtülü Milletvekili Yemin Etti”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.