Kavak Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

Kavak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kavak Nedir, Kavak Ne Anlama Gelir, Kavak Ne Demektir, Kavak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kavak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kavak Anlamı

(Salicaceae) söğütgiller familyasının Populus cinsini oluşturan 30 kadar ağaç ve çalı türünün ortak adı. Doğu Asya ve Kuzey Amerika gibi ılıman bölgelerde yaygın olarak görülür. Asya ve Avrupa’nın en yaygın kavak türleri, kara kavak ve ak kavaktır. Kavaklar genellikle ılıman ve serin iklimli bölgelerdeki akarsu kenarlarında iyi gelişir. Sulak bölgelerde yetişen kavak ağacının boyu bazı türlerinde 30 ya da 40 metreye değin çıkar. Kolay işlenebilen yumuşak bir yapıya sahip olan Kavak, kerestecilikte kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Kavak Nedir Kavak ödev ara Kavak kelime anlamı Kavak sözlükte ara Kavak ansiklopedi bilgi bankası ara Kavak ne demek Kavak neye denir

Kavak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.