Kanarya Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Kanarya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kanarya Nedir, Kanarya Ne Anlama Gelir, Kanarya Ne Demektir, Kanarya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kanarya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kanarya Anlamı

Kanarya Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Kuşlar (Aves) sınıfının, ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, ispinozlar (Fringillidae) familyasındaki bazı türlere verilen genel addır. Boyları 11 cm kadardır. Erkeğin alnı, gözün üstü, boynun yanları ve göğsün ön tarafı yeşilimsi sarı renklidir. Karın ve kuyruk altı tüyleri beyazdır. Ayaklar sarımsı esmerdir. Her çeşit tohum ve taze bitkiyle beslenirler. Parklarda, bahçelerde, meyveliklerde, mezarlıklarda, bağlarda ve ırmak kenarlarında yaşarlar. Orta ve Güney Avrupa ile Ön Asya’da yaygındırlar. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde bulunurlar.

Konu ile ilgili aramalar: Kanarya Nedir Kanarya ödev ara Kanarya kelime anlamı Kanarya sözlükte ara Kanarya ansiklopedi bilgi bankası ara Kanarya ne demek Kanarya neye denir

Kanarya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Kanarya Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri yazısı ile ilgili yorumlar:

2 Yorum Var on "Kanarya Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri"

commenter
Misafir | Yorum No: 51509 - Nisan,2013

Nerede yaşarlar

commenter
Misafir | Yorum No: 33118 - Ekim,2012

nerde yaşarlar
??????

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.