İlahiyat Fakültesi Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

meslekler ve bölümler hakkında bilgiler
İlahiyat Fakültesi Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve İlahiyat Fakültesi bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. İlahiyat Fakültesi bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
İlahiyat Fakültesi Bölümü Nedir, Ne İş Yapar İlahiyat Fakültesi Bölümü Hakkında Bilgiler, İlahiyat Fakültesi Bölümü Nasıl bir bölümdür?

İlahiyat Fakültesi Bölümü Nedir?

İslam dinini bilimsel yöntemlerle inceleyerek, bilimsel tutumu benimsemiş, aydın din adamı yetiştirmek amacıyla eğitim veren bir bölümdür.

Çalışma Alanları:

İlahiyat programını bitirenlere “İlahiyatçı” ünvanı verilir.Mezunlar, Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmeni, Müftü, Vaiz olarak görev yaptıkları gibi, İmam Hatip okullarında meslek derslerine de girebilmektedirler. Mezunların bir bölümü, Diyanet işleri Başkanlığında ya da fakülte ve yüksekokullarda öğretim ve araştırma alanında çalışmaktadır.

İlahiyat Fakültesi Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

Çalışma Olanakları ve Kazanç Durumu

Orta düzeyde bir gelirle iş bulma olanakları vardır. Son yıllarda ülkemizde çok sayıda İmam Hatip okulları açılması ile mezunlara öğretmen olma olanağı sağlanmıştır. Bu konuda yetişmiş elemana her zaman gereksinim duyulacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler nelerdir?

Soyut konularla ve özellikle felsefe ile uğraşmaktan hoşlanması
Sözlü ifade yeteneğinin gelişmiş olması ve yeniliklere açık olması
Sosyal Bilimlere ilgi duyması ve bu alanda başarılı kişiler olması gerekir.
İlgili aramalar: İlahiyat Fakültesi Bölümü Nedir, Ne İş Yapar İlahiyat Fakültesi Bölümü Hakkında Bilgiler, İlahiyat Fakültesi Bölümü Nasıl, İlahiyat Fakültesi Bölümü seçilir mi, seçsem mi, İlahiyat Fakültesi Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, İlahiyat Fakültesi Bölümünün geleceği nasıl, İlahiyat Fakültesi Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, İlahiyat Fakültesi Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, İlahiyat Fakültesi Bölümü okuyan maaşı, İlahiyat Fakültesi Bölümü iş bulabilirmi, İlahiyat Fakültesi Bölümü dersleri zor mudur, İlahiyat Fakültesi Bölümü kolay mı

İlahiyat Fakültesi Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri” için bir yorum

  • 24 Kasım 2012 tarihinde, saat 11:08
    Permalink

    bence ne iş yapacağından önce dersleri nasıl veririm diye düşünse iyi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.