Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Hiddink Gidecek mi, Hiddinkin Durumu, Hiddinke Tazminat

Hiddink Gidecek mi, Hiddinkin Durumu, Hiddinke Tazminat

TFF, Hiddink’in istifasını bekleyecek. Eğer yanaşmazsa, kontratının bitiş tarihi olan 2012 Temmuz ayına kadarki ücretini kapsayan 5 milyon Euro ödenecek.

TFF İSTİFA BEKLEMEYE BAŞLADI

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve ekibi, Hırvatistan karşısındaki 3-0’lık hezimet sonrası Teknik Direktör Guus Hiddink’in istifasını beklemeye başladı. TFF yönetimi, tribünlerin Oğuz Çetin ile birlikte istifaya davet ettiği Hollandalı hoca ile yolları dostane şekilde ayırmayı planlıyor. Ancak Hiddink’in istifa etmemesi, eli kolu bağlayacak. Eski başkan Mahmut Özgener yönetiminin Hiddink ile yaptığı anlaşmanın çok detaylı ve ağır maddeler içermesi, yönetimi kara kara düşündürüyor. Canları en çok sıkan madde ise hiç kuşkusuz Hiddink’in sözleşmesinin 2012 Temmuz ayından önce tek taraflı fesh edilemeyecek olması…

EĞER İSTİFA ETMEZSE..

Habertürk’ten Kartal Yiğit’in haberine göre, eğer Hiddink istemezse, bu tarihe kadar görevinin başında kalacak ve 8 ay boyunca kendisine 325 bin Euro, menajerine de 75 bin Euro ödenecek. 8 aylığına toplam 3.2 milyon Euro olan bu alacak, sponsorların ödenekleri ve sözleşmede yer alan vergi ile diğer giderler için ayrılan paranın da verilmesiyle 5 milyon Euro’yu bulacak. Hiddink iyi niyet gösterip sadece 3.2 milyon Euro’yu da alıp ayrılabilir. Ama diretirse, tek taraflı sözleşmenin feshi için 5 milyon Euro ödemek zorunda kalınacak.

‘LALE DEVRİ’ YAŞIYOR

Federasyonun, Hiddink’in tüm harcamalarını karşıladığı, Hollanda’daki vergilerini bile ödediği bildirildi. Hiddink’in, 2+2 yıllık sözleşmesi Temmuz 2012’den sona eriyor. Taraflar, 2 yıllık opsiyon maddesinin devreye sokulmaması için karar almıştı. Eğer Hollandalı hoca, 5 milyon Euro verilmesine rağmen kalmak isterse, ayrılık için temmuz ayı beklenecek ve tazminat ödenmeden vedalaşılacak.

Milli Takımın başında yaşadığı başarısızlığa rağmen Hiddink lüks yaşantısından hiç taviz vermeyerek Brunei Krallarına taş çıkartan bir hayat sürüyor.

İŞTE HİDDİNK’İN O LÜKS YAŞAMI

Ayda tam 375 bin Euro kazanan Hollandalı teknik adamın menajeri bile zengin oldu! Yıllık harcaması 60 milyon TL olan TFF, bu paranın 3’te 1’ini sadece Guus Hiddink’in cebine yolladı…

Uzun pazarlıklar sonrasında Mahmut Özgener federasyonu ile anlaşan Guus Hiddink’i ayda 375 bin Euro gibi astronomik bir maaş bağlandı. Yılda kazandığı para 8.5 milyon Euro’yu bulan Hollandalı hoca, dünyanın en fazla kazanan teknik adamlarından birisi durumunda.

Menajere ayda 70 bin Euro

Hiddink’in dünyaları götürdüğü yetmediği gibi menajerinin de zengin edildiği ortaya çıktı. TFF yapılan anlaşma gereği Cees van Nieuwenhuizen’e her ay tam 70 bin Euro para ödüyor. Yani Hollandalı teknik adam gibi menajeri de bizim sayemizde cebini dolduruyor.

1.5 milyon Euro prim aldı

Hiddink’le yapılan sözleşmeye prim maddesi de eklendi. Böylece tecrübeli hoca, Milli Takım’ın kazandığı her resmi maç sonrası 300 bin Euro kazandı. Euro 2012 elemelerinde Ay-Yıldızlılar 5 galibiyet aldığı için prim 1.5 milyon Euro’yu buldu.

Otelin geceliği 3 bin 500 Euro

Yılın sadece 4 ayını Türkiye’de geçiren Hiddink, Çırağan Kempinsky’nin kral dairesinde kalıyor. Hollandalı teknik adamın kaldığı bu odanın geceliği ise tam 3 bin 500 Euro. Ayrıca Türkiye’de elini cebine bile sokmayan Hiddink’in tüm yol masrafları da TFF’ye ait.

Hollanda’da özel bürosu var

Milli Takım’dan çok özel işleri ile ilgilenen Hiddink’in Amsterdam’da rahat etmesi için TFF tarafından özel büro tutuldu. TFF, 7 bin Euro tutan büro kirası ve çalışanların maaşlarını kendi karşılıyor. Hollandalı hoca büroda ‘sözde’ Milli Takım’ın sorunları ile ilgileniyor.

Oğuz’un maaşı 130 bin TL

Milli Takım’ın yaşadığı hüsranda en az Hiddink kadar payı olan antrenör Oğuz Çetin’in aylık maaşı da 130 bin Euro. Oysa ki Euro 2008’de büyük başarılara imza atan Fatih Terim’in 120 bin TL’lik maaşı tartışma konusu olmuş, hatta Meclis’te gensoru önergesi bile verilmişti.

Hiddink tamamen duygusal!

Alınan kötü sonuçları sürekli Türk insanın aşırı duygusal olmasına bağlayan Guus Hiddink’in Milli Takım’da ‘tamamen duygusal’ nedenlerle çalıştığı ortaya çıktı.

Hiddink ne yaptı-yapmadı?

Euro 2012 hedefi çok uzakta kaldı. 11 maçta sadece 5 kez kazanabildik. Almanya’nın yardımıyla play-off vizesi alabildik. Terim bıraktığında FIFA sıralamasının 16. basamağındaydık. Artık 22. durumdayız. Almanya ve Azerbaycan yenilgisi sonrası gençleştirmeye gitti. Fakat Hollanda maçına çağırdığı 9 genç isimden hiçbirine Hırvatistan kadrosunda yer vermedi. Kadro tercihlerinde adaletli davranmadı. Formda isimler yerine, tecrübeli ama takımlarında forma giyemeyen futbolcuları oynattı. Her kötü sonuçtan sonra “kadromuz kalitesiz” eleştirisi yaptı. Fakat Kazakistan, Avusturya ve Azerbaycan’a karşı bile takıma iyi futbol oynatamadı. Milli Takım’ı yurt dışından yönetmeye kalktı. Futbolcularla iyi iletişim kuramadı.

Hiddink Gidecek mi, Hiddinkin Durumu, Hiddinke Tazminat” için bir yorum

  • 16 Kasım 2011 tarihinde, saat 14:06
    Permalink

    Allah bizim Turk milletine akil fikir versin, bu adamada bu kadar maas verenlere biraz vicdan. Baska diyecek birsey yok.
    Resmen gerizekalik!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.