Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

meslekler ve bölümler hakkında bilgilerHavacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Nedir?

Gelişen hava ulaşım ve uzay araçlarının yapımı, bakımı, tasarlanması ve araçların güvenli bir biçimde seyredebilmesi için gerekli önlemleri alacak teknik insan gücünü yetiştirmek amacıyla kurulmuş olan bir bölümdür. Bu mühendislik programı ayrı isimler taşımasına rağmen Uçak Mühendisliği ile birbirine yakın fonksiyonları yerine getirir.

Faaliyet Alanları:

Askeri ve sivil uçakların bakım ve onarımının yanı sıra, uçak sanayinin geliştireceği yeni tip uçakların dizayn ve imalatı konularında, uçaklar ve havacılık konularında araştırma yapmak gibi çalışma alanlarına sahiptirler.

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

THY ve diğer havayolu şirketleri, uçak motoru fabrikaları, ikmal bakım merkezleri, bakım merkezleri, Sivil Havacılık Teşkilatı gibi resmi ve özel kuruluşlarda iş bulma olanakları yüksektir.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Ülkemizde uçak sanayinin gelişmesine bağlı olarak uçak mühendislerine / havacılık mühendislerine oldukça büyük gereksinim duyulacaktır.

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Yeni ve güncel teknolojileri takip edebilmesi ve bundan hoşlanması

Yeniliklere açık olması

Masa başı iş beklentisinin olmaması

Beyin ve el koordinasyonunun yüksek olması

Yabancı dil (özellikle İngilizce) bilgisinin olması

Dikkatli ve dikkatini bir noktada uzun süre yoğunlaştırabilme yeteneğine sahip olması
İlgili aramalar: Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Nasıl, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümünün geleceği nasıl, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü okuyan maaşı, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü iş bulabilirmi, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü dersleri zor mudur, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü kolay mı

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.