Harita Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

meslekler ve bölümler hakkında bilgilerHarita Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Harita Mühendisliği bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Harita Mühendisliği bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Harita Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Harita Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Harita Mühendisliği Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Harita Mühendisliği Bölümü Nedir?

Yeryüzünün tamamının veya bir parçasının metrik anlamda ölçülmesi ve bu verilerin bilgisayar ortamında değerlendirilerek harita ve planlar şeklinde ifade ve tasvir edilmesi; ayrıca konuma bağlı her türlü ölçüm, hesaplama, sorgulama ve sunum ile ilgilenen uzman yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümdür.

Faaliyet Alanları:

Ulaştırma Bakanlığı, Tapu ve Kadastro ve belediyelerde çalışma olanakları vardır. İnşaat mühendisliği, mimarlık, jeoloji mühendisliği, maden mühendisliği, şehir ve bölge planlama, çevre mühendisliği ve coğrafya yakın temastadır.

Harita Mühendisliği Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Çalışma alanları oldukça geniştir.

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Sabırlı ve dikkatli olması

İyi bir gözlemci olması

Açık havada çalışmaktan ve seyahatten hoşlanması

Araştırma yapmayı sevmesi

Çizim yapabilme yeteneği olması

Ayrıntıya dikkat etme ve titiz olması gerekir.
İlgili aramalar: Harita Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Harita Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Harita Mühendisliği Bölümü Nasıl, Harita Mühendisliği Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Harita Mühendisliği Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Harita Mühendisliği Bölümünün geleceği nasıl, Harita Mühendisliği Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Harita Mühendisliği Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Harita Mühendisliği Bölümü okuyan maaşı, Harita Mühendisliği Bölümü iş bulabilirmi, Harita Mühendisliği Bölümü dersleri zor mudur, Harita Mühendisliği Bölümü kolay mı

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Harita Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri yazısı ile ilgili yorumlar:

2 Yorum Var on "Harita Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri"

commenter
Misafir | Yorum No: 75920 - Mayıs,2014

bilgi verirseniz sevinirim

commenter
Misafir | Yorum No: 27912 - Temmuz,2012

harita mühendisliği mi hemşirelik mi hangisini tavsiye edersiniz

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.