Gıda Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

meslekler ve bölümler hakkında bilgilerGıda Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Gıda Mühendisliği bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Gıda Mühendisliği bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Gıda Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Gıda Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Gıda Mühendisliği Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Gıda Mühendisliği Bölümü Nedir?

Gıda mühendisliği, gıda maddelerinin toplanmasından tüketilmesine kadar geçen süre içinde nitelik ve nicelik yönünden değerlerini kaybetmeyecek şekilde işlenmesi, korunması, taşınması, yeni gıdaların geliştirilmesi ve üretilmesi, hammaddelerden çok yönlü yararlanılması, atık gıdalardan yeni besinler oluşturulması, sağlıklı gıda çeşitlerinin artırılması konusunda araştırma ve çalışmalar yapan üretici bir mühendislik dalıdır.

Faaliyet Alanları:

Gıda üretiminde ve işletmede çalışanlar, üretimi denetler ve karşılaşılan sorunların giderilmesi için uğraşırlar. Kalite kontrol dalında ise ara aşamalarda işlenmiş madde kontrolü yapar, tüketime sunulmuş gıdaların denetimi ile ilgilenirler. Bakanlıklara bağlı kuruluşlarda, belediyelerde ve özel sektörde proje mühendisi, yatırım uzmanı danışmanı ya da kalite kontrol uzmanı olarak görev alabilirler.

Gıda Mühendisliği Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Gıda mühendisliği yeni gelişmekte olan bir bölüm olmasına rağmen ülkemizde gıda sektörüne yapılan yatırımın yüksek olması bu bölüm mezunlarına oldukça geniş iş imkanları sunmasına olanak sağlamaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Hızla yükselen dünya nüfusunun yanında doğal kaynakların gittikçe azalması bu mühendislik dalının gelişmesini hızlandıracak ve önemini daha da artıracaktır.

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Yenilikleri izleme ve uygulama konusunda duyarlı olması

Sistemli ve düzenli çalışma konusunda istekli olması

Fen bilimlerine ve ekonomiye ilgi duyması

Araştırmaya yönelik çalışmalar yapmayı sevmesi

İkna yeteneğinin ve iletişim becerisinin yüksek olması

İşbirliğine açık olması

Dikkatli, sabırlı, sorumluluk sahibi olması gerekir.

İlgili aramalar: Gıda Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Gıda Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Gıda Mühendisliği Bölümü Nasıl, Gıda Mühendisliği Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Gıda Mühendisliği Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Gıda Mühendisliği Bölümünün geleceği nasıl, Gıda Mühendisliği Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Gıda Mühendisliği Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Gıda Mühendisliği Bölümü okuyan maaşı, Gıda Mühendisliği Bölümü iş bulabilirmi, Gıda Mühendisliği Bölümü dersleri zor mudur, Gıda Mühendisliği Bölümü kolay mı

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Gıda Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri yazısı ile ilgili yorumlar:

1 Yorum on "Gıda Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri"

commenter
Misafir | Yorum No: 84460 - Ekim,2014

yemek isinde

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.