Frenk üzümünün Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi

Neye İyi Gelir, Frenk üzümü hangi hastalıklara iyi gelir, Frenk üzümü Etkileri Nelerdir, Frenk üzümü hangi vitaminler vardır, Nasıl Kullanılır, Nerde Yetişir nerden alınır nerede bulunur, zararları.

Merhabalar. Bu yazıda sizlere Frenk üzümü bitkisinin ne gibi dertlere ne gibi hastalıklara karşı koruyucu olacağını internet araştırmalarımda bulduğum yazıları burada paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu sayede bu tip şifalı bitkileri kullanarak tedavinize destek olabilirsiniz. Ancak her zaman ki gibi kesinlikle doktorunuza danışarak bu tip bitkileri kullanınız. Bunların hastalıklarınıza karşı iyi geleceğinin kesinliği yoktur. Şimdi gelelim Frenk üzümü bitkisi ile ilgili yazımıza;

Frenk üzümü bitkisinin faydaları:

 

Frenküzümü (ribes rubrum) : Taşkırangillerden; bir çalıdır. Yemişi uzun salkım şeklinde olup, taneler, ufak ve kırmızıdır. Tadı mayhoştur. 150 kadar türü vardır. Daha çok şurubu yapılarak kullanılır. İçeriğinde organik asitler vardır.

Faydası : İştah açar, hazmı kolaylaştırır. İdrar söktürür, vücuda rahatlık verir. Böbreklerdeki taşların düşürülmesine yardımcı olur. Karında toplanan suyu söker. Karaciğer şişliğini giderir. Sarılığı giderir. Romatizma ve mafsal kireçlenmelerinde de faydalıdır. Sindirim yollarındaki iltihapları temizler. Şurubu, çok besleyicidir.

Not: Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu bilgiler internet sitelerinden edinilen, ve hiçbir garantisi olmayan doğruluğu kesinleşmemiş bilgilerdir. Herhangi bir ilaç ya da tedavi yöntemine başvurmadan önce, mutlaka doktora danışılmalıdır. Doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

Frenk üzümünün Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi” için 3 yorum

 • 06 Ekim 2012 tarihinde, saat 23:29
  Permalink

  karadeniz yaylalarında şu anda mevcut

 • 13 Eylül 2012 tarihinde, saat 12:02
  Permalink

  neréden bulacaz bunu

 • 30 Temmuz 2012 tarihinde, saat 00:21
  Permalink

  severek yedigim bir meyvedir cokda faydali oldugunu ögrendim herkes ywsin derim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.