Eşit işe Eşit Ücret Nedir, Eşit işe Eşit Ücret Dönemi Başladı

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Eşit işe Eşit Ücret Nedir, Eşit işe Eşit Ücret Dönemi Başladı, memurlarda Eşit işe Eşit Ücret

Kamuda eşit işe, eşit ücret sistemi uygulamaya başlandı. Sistem ile aynı unvan ve aynı kadroda olanların farklı ücret almasının önüne geçilecek.

Maliye Bakanlığı’nın ”Kamu Görevlilerinin Mali Haklarının Düzenlenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname”, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre, aynı unvan ve aynı kadroda olanla memurlar, müsteşarlar, müsteşar yardımcıları, genel müdürler, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, il müdürleri ve uzmanlar arasında yaşanan maaş farklarının ortadan kaldırılması hedefleniyor.

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Eşit işe Eşit Ücret Nedir, Eşit işe Eşit Ücret Dönemi Başladı yazısı ile ilgili yorumlar:

10 Yorum Var on "Eşit işe Eşit Ücret Nedir, Eşit işe Eşit Ücret Dönemi Başladı"

commenter
Misafir | Yorum No: 23028 - Mayıs,2012

Aynı Kurumda çalışıp aynı tahsile sahip kişilerin arasında çok büyük uçurumlar var Bu memleketin memuru sadece müdür ve amirler degil

commenter
Misafir | Yorum No: 11483 - Ocak,2012

mesela ben 1/2 derecede 22 yıl 3 aylık bil. işl olarak 2 yıllık yüksek okul mezunuyum . nekadar faydalana bilirim.

commenter
Misafir | Yorum No: 11083 - Aralık,2011

MEVVUT HÜKÜMETİN YAKLAŞIK 10 YILLIK İKTİDARINDA BİRTEK İSTİSNASI OLMAK ÜZERE TÜM MEMURLAR MUTAD ARTIŞIN DIŞINDA EK ZAM ALMIŞLARDIR.BAZILARI BİRKAÇ KEZ EK ZAMDAN YARARLANMIŞLARDIR.ŞİMDİ SIKI DURUN SÜREÇ İÇERİSİNDE EK ZAM ALMAYAN TEŞKİLATI AÇIKLIYORUM.; SİLAHLI KUVVETLER MENSUPLARI.TAKDİRLERİNİZE SUNARIM.

commenter
Misafir | Yorum No: 10358 - Aralık,2011

Eşit işe Eşit Ücret Nedir, Eşit işe Eşit Ücret Dönemi Başladı yorum:
ben hizmetli olarak çalışıyorum. müsteşarlara millet vekillerine 700-1000 tl arasında zam yapılıyor. bize gelince 40 ile 100 tl arasında zam yapılıyor adalet bumudur eziliyoruz eflasyon altında geçinemiyoruz elektriğe zam ona zam buna zam kaşıkla verip kepçeyle alıyorlar.ay başını nasıl getireceğiz diye kara kara düşünüyoruz.

commenter
Misafir | Yorum No: 9400 - Aralık,2011

MEMUR İŞÇİ EŞİT İŞ EŞİT ÜCRET DİYEN BEYİNLER ÇALIŞMA ORTAMINI ŞARTLARINDA İYİ BİLSİNLER KİM NERDE DAĞI OVASI ÇAMURU YOLU KÖYÜ KIŞI YAZI KİM NERDE NASIL GÖREVDE YOLNU ZORLUĞUNU BİLEN VARMI İNSANCA BİR GÖR DAİREDE BİLGİSAYAR BAŞINDA HERKES DEĞİL. ÜLKEYE ÜRETEN HİZMET VEREN GEREK LAF SÖZ DEĞİL ..

commenter
Misafir | Yorum No: 9398 - Aralık,2011

TÜRKİYE ÜLKEDE ŞEHİRDE KÖYDE DAĞDA FABRİKADA İNŞAATTA TARLADA SANAYİDE ÇALIŞAN MEMUR İŞÇİ MÜDÜR NASI EŞİT OLUR NASIL AYNI ÜCRETİ ALIR İKİ SAAT YOL GİDENLE KAPININ DİBİNDE İŞE GİDEN AYNI HAKKA SAHİP OLURSA BUNU BÖYLE DÜŞÜNEN İNSAN BİLE SAYILMAZ. SOĞUKTA KÖYDE DAĞDA AÇ SUSUZ TOZ DUMAN YAĞ PAS İÇİNDE TEL ÜZERİNDE HAYATIN TEHLİKEDE ÇALIŞAN ÇİLEKEŞ İNSANLA SICAK BÜRODA EVİN DİBİNDE ÇALIŞAN NASIL AYNI OLUR BÖYLE DÜŞÜNEN VARSA İNSAN VE MÜSLÜMAN BÖYLE DÜŞÜNEMEZ. EL İNSAF BU YÖNETİCİLER KANUN KOYUCULAR VİCDANLARI YAKAR ÜLKE İNSANIN ÜZMEYİN O KOLTUKLAR YAKAR. GEÇİCİDİR…

commenter
Misafir | Yorum No: 7036 - Kasım,2011

bu eşit işe eşit ücret kanununda polisin değerlendirilmemesi sizce de normal mi? değerlendirilmemesinin sebebi polisin çalışma sistemine göre başka bir örnek bulamamalarındanmıdır? ayrıca bu uygulamayı düşünenler nasıl bir gaflet içerisindekiler ki, diğer memurlara bayramlarda,diğer özel günlerde tatil yaptırırken polisi çalıştıran zihniyet nadanse ödemeye gelince unutmuşmudur?sancılı günlerde tonlarca hakareti sarf edenlere ve canına kastedenlere karşı dilsiz kalan bu polisleri unutmak sizce doğrumu? ALLAH sorumlularından hesap sorsun. Biz kimsenin aldığında değil. adaletli davranmayan densizlere soruyoruz. sizce yanlış mı?

commenter
Misafir | Yorum No: 6945 - Kasım,2011

neden polislere zam yok bütün memurlara var acaba avrupadaki polis bizim gibi gece gündüz çalışıp az maaşmı alırki neden astsubaylar gibi özlük haklarımız verilmiyor peki bu vatan uğruna canı pahasına polisler görev yapmıyormu khk eşit işe eşit maaşda neden biz faydalanamıyoruz peki polis üvey evlatmı şamar boğlanımıki her işte kullanılıp zama gelince yok olmaz böyle iş lütfen bizide dahil etsinler bizlerde bu ülke için gece gündüz yaz kış demeden görev yapıyoruz bu adaletsizlik giderilsin

commenter
Misafir | Yorum No: 6857 - Kasım,2011

aski de memurum 1350 maaşım var bundan sonra ne olacak

commenter
Misafir | Yorum No: 6840 - Kasım,2011

657/4 celerde bu maaş utgulamasından faydalanacakmı

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.