E-Okul Not Öğrenme Sistemi

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan 2,00 5)
Loading...

E-Okul 2018 MEB Not Öğrenme Veli Bilgilendirme Sistemi, E Okul Girişi, E okul veli bilgilendirme Kayıt öğrenme ve Not öğrenme, E okul not sorgulama

E okul üzerinden nasıl ortalama görünüyor?

E okul sistemine aşağıdaki anlattığımız gibi girdiğiniz zaman sağ menüde dönem notları altından dönem geçme ortalamanızı güncel halini görebilirsiniz. Ayrıca E okulun mobil sistemi üzerinden de istediğiniz anda görebilirsiniz.

E okul Milli Eğitim Bakanlığının veliler için sunduğu bir internet hizmetidir. E-Okul MEB Veli Bilgilendirme Sistemi ile veliler öğrencilerin kayıt durumlarını, okul devamsızlık bilgilerini ve derslerinin başarı durumunu öğrenebilmektedirler.

E okul Veli Bilgilendirme Sistemi sistemi 1. Sınıf Kayıt sonuçları:

Veliler çocuklarının hangi ilkokula kaydedildiğini bakanlığın E-Okul MEB Veli Bilgilendirme Sistemi ile ”http://www.meb.gov.tr” internet adresinde yer alan Veli Bilgilendirme Sisteminden öğrenebilecek.

E okul Girişi için burayı Tıklayın…

E Okul Sisteminde Yapılabilecek İşlemler:

e-Okul Veli Bilgilendirme Servisi, resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmıştır. Sisteme girildiğinde aşağıdaki bilgiler öğrenilebilir:

Duyurular Bölümü :  Okul yöneticileri  ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

Ders Programı Bölümü:  Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı,

Devamsızlık Bilgileri :  Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar,

Not Bilgileri :  Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar,

Sınav ve Proje Bilgileri :  Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler,

Öğrenci T.C. Kimlik No : İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

Okul No: Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.

İlkokula Kayıt işlemleri Bakanlığın E-okul Sayfasında Yayınlandı

Bakanlık’tan yapılan açıklamada 2012-2013 eğitim öğretim yılı için Türkiye genelindeki tüm resmi ilkokulların birinci sınıflarına öğrenci kayıtlarının; çocukların ulusal adres veri tabanındaki adres ve nüfus bilgileri esas alınarak il/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarının belirlediği kayıt alanları doğrultusunda e-kayıt sistemi ile yapıldığı duyuruldu.

EN YAKIN İLKOKULA YERLEŞTİRİLDİLER

Mecburi ilköğretim çağına giren 66 aylık çocuklar ile 60-66 aylık arası çocuklardan toplam 2 milyon 313 bin 888 çocuğun ikametlerine en yakın ilkokula yerleştirildiği bildirilerek, velilerimiz bakanlığın E-Okul MEB Veli Bilgilendirme Sistemi ”http://www.meb.gov.tr” internet adresinde yer alan Veli Bilgilendirme Sisteminden çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini öğrenebilecekleri kaydedildi.

Bu yerleştirmenin aynı zamanda 66 ay ve üzeri çocuklar için kesin kayıt anlamına geleceğinin vurgulandığı açıklamada, E-Okul MEB Veli Bilgilendirme Sistemi velilerin ek herhangi bir evrak temin etmeden, kayıt, katkı parası adı altında zorunlu bir bağış yapmadan okullar açıldığında çocuğunu okula götürmesinin yeterli olacağının altı çizildi.

ÖZEL EĞİTİME İHTİYACI OLAN BİREYLER İLE ŞEHİT VE MUHARİP GAZİ ÇOCUKLARININ KAYITLARI

Açıklamaya göre, okula yerleştirilen öğrenci listeleri, okul yönetimleri tarafından velilerin rahatça görebilecekleri okuldaki uygun yerlere asılacak, okulların web sayfalarında yayınlanacak veya telefonla soran velilere bilgi verilecek. Doğum tarihleri 2007 Nisan-Eylül aylarında bulunan çocuklar da ikametlerine uygun ilkokullara geçici olarak yerleştirildi. Bu yaş grubundaki çocuğunu birinci sınıfa göndermek isteyen velilerin okula yazılı istekte bulunmaları okula kesin kayıtları için yeterli olacak.

Yaşça kayıt hakkını elde eden, ancak bedenen veya zihnen yeterince gelişmemiş olup okula uyum sağlayamayan 66 ay ve üzeri çocuklar da kasım ayı sonuna kadar sağlık kurumlarından verilen bedenen veya zihnen gelişmemiş tıbbi tanılı rapor üzerine okul öncesi eğitime yönlendirilebilecek veya kayıtları bir yıl ertelenebilecek.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler ile şehit ve muharip gazi çocuklarının istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri (şehit veya gazilik belgesi, rehberlik araştırma merkezinden alınacak rapor) halinde nakilleri, 2012-2013 eğitim öğretim yılı başında istedikleri okullara yapılabilecek. Bunlar dışındaki hiçbir kişiye veya gruba ayrıcalık tanınmayacak.

ARA SINIF NAKİLLERİ AĞUSTOSTA

Yerleştirmeden sonra görev yeri değişen kamu görevlileri ile ikameti değişen vatandaşların çocuklarının birinci sınıfa kaydı, yeni adresiyle uyumlu okula sistem tarafından yapılacak. Ancak eski okula kesin kayıt yapılan çocukların adresi değiştikten sonraki yeni adresine uyumlu okula nakli, e-okulda nakiller açıldığında yapılacak. Gerçeğe aykırı beyanda bulunarak adresi ve okulu değişen öğrencilerin tespiti halinde adreslerine uygun okullara kayıtları ve nakillerinin yapılması sağlanacak.

Yurt dışından gelen, ikametgahı belirlenip nüfus cüzdanı yeni düzenlenen çocukların kayıtlarının hiçbir okula çıkmaması durumunda, veliler öncelikle ilçe nüfus müdürlüğüne giderek adres kontrolü yaptıracak, ardından ilçe milli eğitim müdürlüğüne giderek yetkilileri bilgilendirecek. İlgililer ise ilçe adres havuzundaki adresleri ilgili okullarla ilişkilendirecek.

Resmi ilkokul ve ortaokullara ara sınıflardan öğrenci nakilleri Ağustos ayı içerisinde açılacak olup, özel okullara, konservatuvarlara ve imam hatip ortaokullarına kayıt ve nakillerde adres kontrolü yapılmadığından e-okul işlemleri açıldığında okul yöneticileri tarafından süresi içinde kayıt ve nakiller yapılabilecek.

E-Okul MEB Veli Bilgilendirme Sistemi e-kayıt işlemlerine ilişkin sıkça sorulan sorular ve cevaplarına bakanlığın ”www.meb.gov.tr” internet adresindeki Veli Bilgilendirme Sistemi bölümünden ulaşılabilecek.

E-Okul MEB Veli Bilgilendirme Sistemi, E Okul Girişi, E okul veli bilgilendirme Kayıt öğrenme ve Not öğrenme, E okul not sorgulama

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

E-Okul Not Öğrenme Sistemi yazısı ile ilgili yorumlar:

39 Yorum Var on "E-Okul Not Öğrenme Sistemi"

commenter
Misafir | Yorum No: 94656 - Ocak,2016

abi 1 haftadır uraşıyorum illalah geldi yahu ben liseye başlicam notlarımı görmek isteyemem mi 1 haftadır hatalı giriş diyip duruyo bende e okula gircem 5 hafta girdim 6. hafta e okul iptal durumda dandik bi siteymiş abi 2 3 gün giriyon sonra bebekten oyuncak alır gibi site iptal bukadar olmaz e okula çüş hep beraber bu arada ben elif bayrak

commenter
Misafir | Yorum No: 87659 - Aralık,2014

E OKUL AÇILMIYOR KIZIMIN NOTUNU MERAK EDİYORU …

commenter
Misafir | Yorum No: 87656 - Aralık,2014

e okul neden açılmıyor yaa ama varoğlun yani saoğun

commenter
Misafir | Yorum No: 59039 - Eylül,2013

e okulu seviyorumm

commenter
Misafir | Yorum No: 59038 - Eylül,2013

e okul süperrr tüm notları görebiliyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 36473 - Kasım,2012

ALDGM NOTLARI MERAK EDİYORM FAKAT BAZEN KESNTLER OLYO

commenter
Misafir | Yorum No: 36472 - Kasım,2012

E OKUL SUPFR

commenter
Misafir | Yorum No: 34942 - Kasım,2012

eokul süper

commenter
Misafir | Yorum No: 34941 - Kasım,2012

e-okul bencede iyi şu kesintiler olmasa dahada iyi çünkü sınavıma bakmak istiyorum…

commenter
Misafir | Yorum No: 34054 - Ekim,2012

e-okul çok iyi

commenter
Misafir | Yorum No: 32243 - Ekim,2012

e okul çok güzel çünkü notlarıma bakabiliyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 32242 - Ekim,2012

e okul çok güzel çünkü notlarıma akabiliyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 32162 - Ekim,2012

ben 7. sınıf öğrencisiyim neden giremiyorum

commenter
Misafir | Yorum No: 30943 - Eylül,2012

e okul sistemi çok güzel ama arada çöküyor neden acaba.

commenter
Misafir | Yorum No: 30871 - Eylül,2012

ara sınıf nakilleri bir türlü açılamadı nedennnnnnnnnnnnnnn

commenter
Misafir | Yorum No: 30640 - Eylül,2012

ben 7. sınıf öğrencisiyim e okula gircem ama giremiyom

Cevap: Neden giremiyorsun okul numaraını ve tc no ile giriliyor normalde..

commenter
Misafir | Yorum No: 30506 - Eylül,2012

benim (e-okul) ile; ogl um da 2007 9 21 dogumlu ama ümraniye yukarı dudullu esenkent mahallesi teletaş ilk ögretim okulu almadı senesini yiyorlar ben okusun istiyorum okulu şikayet ediyorum

Cevap: sorunlarınızı ve şikayetleriniz 147 mebi arayarak yapabilirsin.

commenter
Misafir | Yorum No: 30413 - Eylül,2012

bulan lütfn yazsın iki günden beri uğraşıyorm

commenter
Misafir | Yorum No: 30333 - Eylül,2012

e okuldan sınav sonucumu öğrenme nasıl uapılır

commenter
Misafir | Yorum No: 30332 - Eylül,2012

e okuldan tüm dersleri görebilirmiyiz

commenter
Misafir | Yorum No: 30331 - Eylül,2012

buradan not ortalamasnı öğrenebiliyormuyuz

commenter
Misafir | Yorum No: 30294 - Eylül,2012

ya kardeş ben şimdi liseye baslıycam;:tercihimi yaptım ama bugün açıklancak dediler.baktım e okulama açılmamış.söyleyin şunu uğraştırmayın bizi nerden giriliyosa söle biz bakalım e okuldan bakıyoz yok anam yok!!!!!!??????????????????????????????????

commenter
Misafir | Yorum No: 29872 - Eylül,2012

okullar açıldımı kardeş e okulda açılsın.

commenter
Misafir | Yorum No: 29860 - Eylül,2012

e_okul ne zamannnnn açılacak ayıptır sorması?

commenter
Misafir | Yorum No: 29859 - Eylül,2012

çok tşşkkürler… eyvallah…

commenter
Misafir | Yorum No: 28688 - Ağustos,2012

[…] müdürleri kendilerine başvuran öğrencilerin kimlik, adres bilgilerini e-okul sisteminden TC Kimlik Numarası ve ilköğretim öğrenci numarasıyla girerek kontrol […]

commenter
Misafir | Yorum No: 28594 - Ağustos,2012

E-okul sistemi ile notlarımı öğrenebiliyorum, birde liseye kayıt durumunu da e okul sistemi ile görebiliyormuşuz. Buradan giriş yapınca; TC kimlik numaramı ve okul şifremi girdim ve karnemin aynısını gördüm. O nedenle ki bu sistemi yapan Milli eğitim Bakanlığına ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Tek olumsuz yanı; babam arada girip e-okula notlarıma bakıyor sonra da benden önce notlarımı öğrenmiş oluyor. Ama yine de güzel bir sistem olduğunu kabul etmek gerekiyor.

commenter
Misafir | Yorum No: 28551 - Ağustos,2012

eyvallah varol hacı.

commenter
Misafir | Yorum No: 27408 - Temmuz,2012

E okul ile birlikte 1. sınıf çocuklarının okul kayıtları da öğrenebilir. Ayrıca hangi okula kayıt olduğunu kayıt durumunu ve okulun adres bilgilerini e okul sistemi ile artık görüntülenebiliyor.

commenter
Misafir | Yorum No: 27406 - Temmuz,2012

E okul Milli Eğitim Bakanlığının veliler için sunduğu bir internet hizmetidir. E-Okul MEB Veli Bilgilendirme Sistemi ile veliler öğrencilerin kayıt durumlarını, okul devamsızlık bilgilerini ve derslerinin başarı durumunu öğrenebilmektedirler.

commenter
Misafir | Yorum No: 27398 - Temmuz,2012

nasıl şey ya bir türlü sisteme giremiyorum

CEVAP: Evet bazen e-okulun sisteminde donmalar oluyor. Bu aralar birde 1. sınıf çocuklarının kayıtları da e-okul sisteminin üzerinden verildiğinden e-okulda sorun olabiliyor. Daha sonra tekrar buradan deneyebilirsin.

commenter
Misafir | Yorum No: 27397 - Temmuz,2012

sistem bozuk

CEVAP Sistemde sorun yok kardeş bazen herkes e-okula yüklendiğinden e okul sistemi çökebiliyor örneğin şu anda ben e-okula girebiliyorum.

commenter
Misafir | Yorum No: 27371 - Temmuz,2012

e okuldan bir çok işinizi halledebiliyorsunuz. Çocuğunuzun okul notunu başarılı olup olmadığını, son sınavından kaç puan aldığını, öğretmenin okuldaki öğrenci hakkında düşüncelerini e-okul sistemi ile görebiliyoruz. çok güzel bir hizmet yapanın eline sağlık.

commenter
Misafir | Yorum No: 27369 - Temmuz,2012

cocugumun tc sını gırdım gostermıyo bu ne sacmalık ısın yoksa bıde bunlarla uras mıllet aya gıdıyo bız ınternetten hala kayıt beklıyoruz nasıl bı memleket anlamadım

Cevap: E-okuldan ne sorgulayacaktın? Kayıt sorgulamak istiyorsan açılan sayfada 1. sınıf kayıtları bölümünden giriş yapmanız gerekiyor.

commenter
Misafir | Yorum No: 27361 - Temmuz,2012

eyvallah güzel açıklama olmuş

commenter
Misafir | Yorum No: 27352 - Temmuz,2012

başka sitelerden daha güzel burası aradığım herşeyi bulabiliyorum sağolun.

commenter
Misafir | Yorum No: 27351 - Temmuz,2012

çok iyi yazı olmuş çok beğendim

commenter
Misafir | Yorum No: 27350 - Temmuz,2012

eokul süper ya çocuğumun tüm notlarını falan görebiliyorum yalnız kayıtlarıda oraya koysalardı keşke 1. sınıf kayıtları gerekliydi

commenter
Misafir | Yorum No: 27347 - Temmuz,2012

çok sağolun teşekkürler e okul

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.