Bilgisayar Enformatik Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

Sponsorlu bağlantılar

meslekler ve bölümler hakkında bilgilerBilgisayar Enformatik Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Bilgisayar Enformatik bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bilgisayar Enformatik bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Bilgisayar Enformatik Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Bilgisayar Enformatik Bölümü Hakkında Bilgiler, Bilgisayar Enformatik Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Bilgisayar Enformatik Bölümü Nedir?

Bilgisayar Enformatik Bölümü, büyük ve hızlı bir gelişim içerisinde olan bilgisayar yazılım ve donanım dallarında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli, yetenek sahibi, problem çözücü ve analitik düşünebilen elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Faaliyet Alanları:

Bölüm mezunları; dengeli teorik ve pratik eğitim-öğretim ile kazandıkları birikimlerini; donanım, yazılım, bilgi-işlem ve sistem-analiz-tasarım kavram ve ilişkilerini özümsemiş olarak, özel ve kamu sektöründe, önemli ölçüde mevcut insan gücü açığını giderme yolunda bilgisayar programcısı ve ileri aşamada sistem analisti olarak geniş iş olanaklarına sahiptirler.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Teknolojinin hızlı gelişimi ve bilgisayar teknolojisinin sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir teknoloji olması bu alanda yetişmiş uzmanlara duyulan talebin gelecekte daha da yüksek olacağını göstermektedir.

Bilgisayar Enformatik Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Araştırma, planlama ve uygulama yeteneğine sahip olması

Dikkatli, sabırlı ve yaratıcı olması

Ekip çalışmasına açık olması

Teknolojiye karşı ilgi duyması

Yeniliklere ve gelişmelere açık, yaratıcı olması
İlgili aramalar: Bilgisayar Enformatik Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Bilgisayar Enformatik Bölümü Hakkında Bilgiler, Bilgisayar Enformatik Bölümü Nasıl, Bilgisayar Enformatik Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Bilgisayar Enformatik Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Bilgisayar Enformatik Bölümünün geleceği nasıl, Bilgisayar Enformatik Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Bilgisayar Enformatik Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Bilgisayar Enformatik Bölümü okuyan maaşı, Bilgisayar Enformatik Bölümü iş bulabilirmi, Bilgisayar Enformatik Bölümü dersleri zor mudur, Bilgisayar Enformatik Bölümü kolay mı


Facebook Fan Sayfamızı Beğenin Yazılarımızı Takip Edin

yorum yap

Bilgisayar Enformatik Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Bilgisayar Enformatik Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.