Benzinli Arabalara Tasarruf Sağlayan Enjektör

Sponsorlu bağlantılar

Benzinli Arabalara Tasarruf Sağlayan Enjektör, Benzinli Arabalarda tasarruf nasıl Yapılır, Benzin Tüketimi Azaltma Cihazı

Bosch Bursa Dizel Enjektör Fabrikası’nda benzinli sistemler için üretimine başlanan enjektörlerle, büyük motor hacmine sahip binek araçlarda, 100 kilometrede ortalama 11 litre olan benzin tüketimi 7 litrenin altına inecek.

Bosch Bursa Dizel Enjektör Fabrikası Ticari Genel Müdürü Dieter Wohlfarth, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2009’da aldıkları karar sonrasında, Bursa’daki fabrikalarında benzinli sistemler için enjektör üretimine başladıklarını anımsattı.

Wohlfarth, şu anda bu ürüne has olan makinelerin kurulumuna başladıklarını, 2012 sonunda da toplam 4 hatta bu ürüne geçmiş olacaklarını belirtti.

-”Yılda 10 milyon üretim”-

2012 sonunda yıllık 10 milyon enjektör üretiyor olacaklarını dile getiren Wohlfarth, şunları kaydetti:

”Bu yeni tipin en önemli özelliği, benzin tüketimini çok önemli oranda azaltıyor olması. Şu anda 100 kilometrede ortalama 11 litre olan, büyük motor hacmine sahip bir aracın tükettiği benzin, bu enjektörün ardından 7 litrenin altına inmiş olacak. Bu neredeyse yarı yarıya tasarruf demek oluyor. Aynı zamanda da karbondioksit emisyonlarını düşürmeyi başarmış oluyoruz.”

Wohlfarth, yeni ürünün oldukça çevreci olduğuna dikkati çekerek, şu bilgileri verdi:

”En önemli özelliklerden bir tanesi de son teknoloji ürünü olması. Son teknoloji makinelerde üretilen ürün, çok kapsamlı ve komplike bir yapıya sahip. Enjektörün 25 noktasına lazer kaynağı yapılıyor. Ürün, yapılacak maksimum seviyede kontrolle fabrikamızdan ayrılacak. Tüm bunların sonucunda, bu yeni ürün son teknolojiyi tamamıyle yansıtıyor diyebiliriz.”

-”Sadece Bursa’daki Bosch fabrikasında üretilecek”

Dieter Wohlfarth, söz konusu ürünün premium sınıf araçlarda kullanılacağına işaret ederek, şöyle konuştu:

”Bu ürünün tamamı sadece Bursa’daki Bosch fabrikasında üretilecek. Dünyanın başka hiçbir yerinde üretilmeyecek. Ayrıca bu ürün, Bursa fabrikası için de tüm dünyada Bosch içindeki üretim birliğini düşündüğümüzde, çok önemli bir yapı taşı olacak ve özellikle mükemmellik açısından kendimizi ortaya koyacağımız bir ürün tipi olacak. Bu tip tamamen Avrupa’ya, büyük bir kısmı da Almanya’da bulunan bir müşterimize ihraç edilecek. Türkiye’de ise kullanılan araç eğer bu müşterinin ürün grubunda yer alıyor ise o zaman bunu Türkiye yollarında da görebileceğiz.”

ZAMAN

LÜTFEN YAZIYI BEĞENDİYSENİZ +1'LEYİN

Facebook Fan Sayfamızı Beğenin Yazılarımızı Takip Edin

yorum yap

Benzinli Arabalara Tasarruf Sağlayan Enjektör yazısı ile ilgili yorumlar:

1 Yorum on "Benzinli Arabalara Tasarruf Sağlayan Enjektör"

commenter
Misafir | Yorum No: 13865 - Ocak,2012

yani bunun manası şu arkadaşlar bir müşterisi dediği kendi bünyesinde olan bir şirket olacak ama yabancı gibi gösterilecek eğer bu ürün her marka araca takılırsa almanyanın kendi üretimi olan ve türkiyede otomobiller arasında en pahalı olan otomobillerinin satışları dahada düşecek çünkü artık çoğu otomobiller alman otomobilleri gibi ve onlardan dahada kaliteli olanlarda var diğerlerinin tek farkı ise daha ucuz ve yedek parça ve servis bakımından daha ekonomik olmaları bu yüzden onlar daha çok satacak onun için bu ürünü bir strateji aracı olarak kullanacaklar ve çoğunluğu kendi üretimi olan lüks araçları daha pahalı satma çabasına girecekler bunuda göz boyama tekniği ile üretmiş olduğu çok çok çok ucuza malettiği ürünü
hemde türkiyenin çeliğini kullanarak satacağı araçlara takacak 100%40 ie 80 i arasında çine ürettirdiği yan sanayi ve yedek parçaları kullandığı araçlara takarak en az 10.000 ile 20.000 euro gibi bir farkla satacak savunmalarıda yakıtı az yakıyor vede premium araç diyecekler yarısından çoğunu kötü diye yaygarasını koparttıkları çin üretimi parçalar ile ha birde hani çin malları kalitesiz ve kötüydü, türkiyeye gelecek olan enjektörlerde aynı şekilde pahalı satılacak ve türkiye yollarındaki yüzbinlerce araçtan pek azı bundan yararlanacak çünkü kendi markaları öncelikli olacak bunuda utanmadan sadece türkiyede üretilecek diye gurur kaynağı yapmışlar utanmaz arlanmazlar zaten bu ve bunlar gibi firmalar insanları yüzyıllardır söğüşlüyor ve sömürüyorlar, neden sadece belirli premium modeler…? her marka ve model araçlar değilde müşterimiz dediği adamın belirlediği modeller. birkaç araç tasarruf yapacak belki ama diğer taraftan her araca takılırsa türkiye tasarruf yapmış olacak düşünsenize sadece devletimize bağlı kamu kuruluşlarında kullanılan ve ordumuza ait olan araçlara, takılırsa türkiye cumhuriyeti devleti milyar dolarlar kapsamında tasarruf yapmış olacak dost görünüyor sinsice düşmanlık yapıyorlar vede dalga geçer gibi bir ifadeyle bu ürün dünyada sadece türkiye cuhuriyetinde bursa ilinde üretilecek diyorlar bu fikri savunanlar kendileriyle dalga geçsin tür milletini daha fazla keriz yerine koyamıyacaksınız artık herkes zekii ve uyanmış durumda …… ne mutlu türküm diyene

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.