Benzin Mazot Zam Gelecek mi Yeni ÖTV Yasası ile ilgili bilgiler

Sponsorlu bağlantılar
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk Sen Oyla!
Loading...

Merhabalar. Yeni ÖTV yasası ile birlikte artık benzine mazota zam yapılmayacağı ile ilgili haberler okuyoruz. Detayları nedir bakalım?

Dolar ve petrol fiyatlarındaki artışın akaryakıta yansımaması için devlet aldığı ÖTV’nin bir kısmından vazgaçiyor. Karara göre akaryakıta zam geldiğinde ÖTV tutarı, söz konusu artış tutarı kadar düşürülecek. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, benzin, motorin, LPG’nin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nca (EPDK) ilan edilen akaryakıt bayi satış fiyatlarına esas alınan yurt içi rafineri çıkış tutarlarında, uluslararası petrol fiyatları ve döviz kurlarına bağlı artışlarda, bu malların tabi olduğu ÖTV, artış tutarı kadar azaltılacak.

Kaynak: Star

BU YAZIYI FACEBOOKTA PAYLAŞ ARKADAŞLARIN DA GÖRSÜN...
Sponsorlu bağlantılar
yorum yap

Benzin Mazot Zam Gelecek mi Yeni ÖTV Yasası ile ilgili bilgiler yazısı ile ilgili yorumlar:

İlk Yorumu Sen Yap!“Benzin Mazot Zam Gelecek mi Yeni ÖTV Yasası ile ilgili bilgiler”

Cevapla

Yorum:
XHTML: Etiket: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Yorumlarınızı Lütfen BÜYÜK harfle yazmayınız. Aksi halde yorumunuz onaylanmamaktadır. Yorumlarınızda kurallara uymayan ifadeler bulunmadığı taktirde; 24 Saat içerisinde yorumlarınız moderatörlerimiz tarafından onaylanmaktadır.